Jump to content
PyroForum.nl

Houtskool


yellowcard

Recommended Posts

Posted

Het kan zelfs met WC papier, als je maar een organische stof hebt (nee, niet alle organische stoffen werken voor BP :) maar je snapt wat ik bedoel) en die lekker laat thermolyseren.

Met keukenpapier zou je ook erg snel BP kunnen maken, misschien nog is het proberen waard. Alleen dan écht goed af laten koelen voor je hem openmaakt.

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted

Kan best kloppen nitro .Maar toen ik ooit gewoon tishu (hoe schrijf je dat)papier ging verkolen kwam daar echt een rare totaal niet natuurlijke geur uit.

Posted

Geuren doen er niet zoveel toe, er hoeft maar een paar ppm aan stof in tezitten dat ontzettend gaat ruiken bij verbranding/ontleding. En de geur maakt niet uit, als die er maar uiteindelijk uit is en koolstof overblijft.

Posted

Hoezo kan best kloppen, hij heeft gewoon gelijk het is cellulose.
Dit maken ze van naaldbomen uit scandinavien(andere bomen zijn hier minder geschikt voor). Cellulose verwerken ze ook tot kunststoffen voor de kleding industrie.

groeten Tommy

Posted

Inderdaat hij heeft gelijk :)
Ik ga binnenkort naar men grootouders in Finland daar ga ik dan heel wat houtskool maken,niemand heeft daar last van die rook en genoeg hout daar.
Maar zou puur celulose ook goed werken of mischien wel beter? Ik kan daar gewoon aankomen want 1 km verder op (bij mijn grootouders dan)staat een verschrikkelijk grote celulose fabriek. En mijn vader kan het ook zo meebrengen van het werk.

Posted

foxbow, ik weet niet of je er al achter was, maar een pleerol is bijna 100% cellulose.
Stop er een in een blik (zonder het rartonnetje in de binnenkant), en zet het in het vuur.
Methode kennen we allemaal, wel extra goed laten afkoelen.
Uurtje of 2 is wel genoeg lijkt me.

Waarom zo lang? Als het nog gloeit, en er komt zuurstof bij, heb je een steekvlam van hier tot ginter vanwege het grote oppervlak.

Posted

ok bedankt

Hier is een plaatje van wat houtskool wat ik net heb gemaakt van denne hout, nadat het het even in de kogelmolen heeft gedraaid.

http://img363[ GEBRUIK MAKEN VAN IMAGESHACK IS NIET MOGELIJK, UPLOAD AFBEELDINGEN DIRECT OP HET FORUM ]my.php?image=h...u2tskool8fo.jpg


http://img297[ GEBRUIK MAKEN VAN IMAGESHACK IS NIET MOGELIJK, UPLOAD AFBEELDINGEN DIRECT OP HET FORUM ]my.php?image=h...outskool5nj.jpg

ff de links aangepast, je had en verwisseld. :) (Prophet)

Ziet dit er een beetje goed uit?
Want het stinkt echt heel sterk naar naar teer. Is dit wel goed?

Posted

Jezus, die eerste BP brandt wel traag O.o , die tweede met balsa is zoals het zou moeten zijn. :) Wat een verschil, dit maakt wel duidelijk hoe belangrijk je houtskool wel niet is.

Posted

Zou de bij het gebruik van die Balsa je BP sneller gaan dan bij het gebruik van wilgenhout dat je verkoolt hebt op een kookplaatje of gasbrander?

Posted

Ik heb laatst een (niet gecoate) rieten mandje gemolt. Met veel proppen krijg ik al het riet in een jodekoeken-bus, en het is nét 50 gram.
Zal de snelheid van mijn BP dus ook wel lekker mee zijn! :)

Moet alleen nog tijd vinden om het te maken, ik heb het gruwelijk druk.

Posted

Maar Balsa hout is tering duur, ik zal het even opzoeken..
En schijnbaar werkt Bamboe ook bijna net als Balsa

[EDIT]
Ik heb het opgezocht, en het valt naar mijn smaak best mee:
60×60×500: €7,45
!
-Verzendkosten: €6,95
-Toeslag te lage bestelwaarde: €8,00

Dat maakt samen €22,40 <-- Dit gaat te ver voor een plankje hout :?


  • Topics

  • Posts

    • Hey Boem, Goed weer wat van je te lezen. Wat ik nog doe zie je hierboven. Maar het stelt weinig meer voor. Achja, binnenkort mag er helemaal niks meer. We gaan het wel meemaken. Blijf rustig je ding doen, een leuke fontijn zonder strafblad is veel beter dan een dikke shell met.
    • Wat Tyneman zegt: zo klein mogelijk maken met een hamer. Ik zou een hand-moker-tje gebruiken vanwege het gewicht en het relatieve grote slagoppervlak. Daarna door de zeef, z.n. nogmaals 'hameren', weer door de zeef, en dat herhalen zo vaak als nodig, voor je eigen gevoel. Dan drogen, dan in de ballmill. Het zal overbodig zijn te zeggen dat je het spul niet binnenshuis in een oven wil drogen die je ook voor maaltijdbereiding gebruikt, hoewel dat een persoonlijke keuze kan zijn. Ik denk dat (als het probleem niet al is opgelost) wanneer het spul mechanisch tot (zo klein mogelijke) 'deeltjes' is gereduceerd, een dag in de brandende zon, komend voorjaar, uitgespreid in een dunne laag, het nu en dan omscheppend, voldoende is alvorens het de mill in gaat. Het is overigens niet zo dat barium nitraat erg hygroscopisch is (waarmee ik niet zeg dat het niet vochtig kan zijn, wanneer niet goed opgeslagen). De hoofdreden dat het spul 'klontert' is door agglomeratie. Het spul zakt onder zijn eigen gewicht in elkaar. Om een analogie te gebruiken: doe je ogen dicht, ga terug naar je kindertijd en voel het 'zachte zand' van het strand onder je voeten. Graaf je kuil: de dichtheid van het zand wordt 20-30cm dieper al snel groter; uiteindelijk wordt 'zacht zand' (zand)steen. Het feit dat de ball mill 'kleine harde balletjes' produceert kan ook te maken hebben met hoe die geladen is (zowel met de hoeveelheid media, als de hoeveelheid 'spul', als de mill-tijd, als de rotatiesnelheid). Een goed functioneerde ball mill zou geen probleem moeten hebben deze 'kleine harde balletjes' weer tot stof te reduceren.
    • Ehm, ... de beste wensen, alsnog, mede liefhebbers (in deze bizarre tijden)! Lang geleden dat ik hier geweest ben. Ben hier eigenlijk al met al niet lang geweest, destijds; ik kwam te laat, met alle restricties m.b.t. chemicaliën die toen al hun intrede hadden gedaan. Ben (een beetje) met de hobby opgehouden. Het een 'misdadiger' zijn gaf me (uiteindelijk) alleen maar stress, wat niet de bedoeling kan zijn van een hobby. Opgehouden trouwens in die zin dat ik niets meer 'in de lucht' doe, of dingen die geluid maken: geen vuurpijlen met header, geen 2 en 3" ball shells, geen mines meer; 'knallers' om de knallers heb ik nooit gemaakt, hebben/hadden niet mijn interesse. Geen zin meer om als een dief in de nacht naar het natte bos te gaan. Heb 'alles' de deur uit gedaan; alles in die zin de dingen die je niet in bezit mag hebben, ik slaap er beter om. Heb nog wel KNO3 en S bewaard en wat metaal 'poeder' om een paar keer per jaar een fontein en sterretjes te kunnen maken; houtskool komt uit de houtkachel, zolang je die 'in dit land' nog mag gebruiken, maar dat terzijde. Blablabla. Voor wie dit leest, en nog wat 'erover' wil babbelen: wat doe jij nog?
    • Duvel! Goed te zien dat je nog leeft man!
  • Who's Online (See full list)

    • There are no registered users currently online
×
×
  • Create New...