Jump to content
PyroForum.nl

Vuurwerkhobbyist opgepakt.


sjeef1

Recommended Posts

Posted

Ik ben nog net geen 38, 16 jaren te gaan.

Snap het wel, dat het verboden is.
Het is zeer gevaarlijk, indien er onveilig mee gewerkt wordt.
Maar ja... aangezien zo'n beetje iedereen al jaren dingetjes in elkaar flanst.

Posted (edited)

Ik zou zo wel eens willen weten wat ze over mij in de krant zouden schrijven :( sjonge dat zou niet zo mooi staan!

En euh mortiergranaat? Is dat in Nederland de benaming voor shell, of had die dude echt een granaat...

Edited by danny db
Posted

Mja, voor hetzelfde geld was die kerel ook gewoon een serieuze pyro zoals ons. Als het zo is vind ik het echt sneu voor die gast.
Ik hoop dat we allen daarvan gespaard mogen blijven.

Posted
Ik zou zo wel eens willen weten wat ze over mij in de krant zouden schrijven

Soms vraag ik me dat ook wel eens af, maar ik zou het liever toch niet te weten komen. :(

Indien een mortiergranaat inderdaad een shell is (wat ik wel vermoed), is het enige rare in die tekst dat die persoon ook een vuurwapen in huis had. 'Explosieve stoffen'... pff, volgens de politie is KNO3 waarschijnlijk al explosief.
Posted

Alles wordt altijd graag overdreven idd. Wat me opvalt is dat er behalve de standaard 'wat een mongol' reacties ook normale reacties tussen staan, dat kan ik dan weer wel appreciëren.

Er stond overigens ook dat hij al eerder was opgepakt, ben benieuwd wat de aanleiding was van deze arrestatie.

Posted

Ik vind het heel erg sneu voor hem, waarschijnlijk is het wel een serieuze pyro als ik het zo lees.

Waar ik me wel aan erger is dat de politie al het illegale vuurwerk device's "Granaten" "bommen" of andere benamingen, omdat dit als doel mensen doden heeft vind ik dit echt vervelend...

Ik denk ook dat als je deze hobby hebt het maar beter geheim kunt houden voor je buren ect :(.

Posted
Waar ik me wel aan erger is dat de politie al het illegale vuurwerk device's "Granaten" "bommen" of andere benamingen, omdat dit als doel mensen doden heeft vind ik dit echt vervelend...

Bom, granaat en terrorist klinken allemaal veel spectaculairder dan shell, siervuurwerk en hobbyist.
Tegenwoordig wordt het beestje niet meer bij zijn naam genoemd als dit afbreuk doet aan het hele nieuwsshow gebeuren.

Kijk maar naar die tv shows die er de laatste jaren bij zijn gekomen, shownieuws bijvoorbeeld.
Of die achterlijke remake van de Sp!its krant, Sp!ts Nieuws en Entertainment.

Ja jongens, wen er maar aan, je krijgt direct een flitsend label op je voorhoofd geplakt in deze maatschappij.
Posted

Waarschijnlijk zijn de messen die gevonden zijn in de keukenla gevonden, het "wapen"is een luchtbuks die wss de helft van nederland ook in ze huis heeft liggen. En de mortierbomgranaat ofzo is wss gewoon een shell... Maar wel jammer voor de hobbyist dat ie is opgepakt. Ik vraag me altijd wel precies af hoe het gebeurt is.

Posted
Er stond overigens ook dat hij al eerder was opgepakt, ben benieuwd wat de aanleiding was van deze arrestatie.

Anonieme tip deze keer, en z'n eerste arrestatie aan de hand van youtube films.
Posted

En ze klinken ook niet als 38 :(

Des te meer om zo weinig mensen te laten weten over je hobby denk ik zo.
Er zijn genoeg laffe mensen die het nodig vinden mensen anoniem te verlinken, it just takes 1..

Posted (edited)
it just takes 1..

Daar ben ik nu benieuwd naar eigelijk. Of als er één iemand de kliklijn belt zoder al te veel concrete aanwijzingen of dat je dan gelijk de sjaak bent? Deze meneer had ook een vuurwapen (er staat vuurwapen, niet wapen of zou er hier keihard gelogen worden?). Laten we hopen dat er voor een simpele hobbyist ietsje meer nodig is dan 'een vermoeden'. Edited by pdfbq
Posted
Daar ben ik nu benieuwd naar eigelijk. Of als er één iemand de kliklijn belt zoder al te veel concrete aanwijzingen of dat je dan gelijk de sjaak bent? Deze meneer had ook een vuurwapen (er staat vuurwapen, niet wapen of zou er hier keihard gelogen worden?). Laten we hopen dat er voor een simpele hobbyist ietsje meer nodig is dan 'een vermoeden'.

Ja ik denk wel dat die anonieme tip wel wat details moet verschaffen natuurlijk.Niet zoiets van "Mijn Buurman gedraagt zich wat vreemd" (hoewel dat in het huidige "oee we zijn allemaal zo bangggg" klimaat wel zou kunnen) maar wel wat concretere zaken.

En wat dat vuurwapen betreft, een gas- of alarmpistool,zelfs een flaregun is technisch gezien ook een vuurwapen. Maar vuurwapen klinkt wat spectaculairder en enger natuurlijk dan alarm of seinpistool.
Posted

Algemene wet op het binnentreden, §2, artikel 2;

1. Voor het binnentreden in een woning zonder toestemming van de bewoner is een schriftelijke machtiging vereist, tenzij en voor zover bij wet aan rechters, rechterlijke colleges, leden van het openbaar ministerie, burgemeesters, gerechtsdeurwaarders en belastingdeurwaarders de bevoegdheid is toegekend tot het binnentreden in een woning zonder toestemming van de bewoner. De machtiging wordt zo mogelijk getoond.

(...)

3.Een schriftelijke machtiging als bedoeld in het eerste lid is niet vereist, indien ter voorkoming of bestrijding van ernstig en onmiddellijk gevaar voor de veiligheid van personen of goederen terstond in de woning moet worden binnengetreden.


De politie mag je best een bezoekje brengen. Je hoeft ze alleen nooit binnen te laten zonder machtiging van binnentreden. Het vervelende aan de zaak is alleen dat de machtiging ook door een hulpofficier mag worden verleent, waardoor de politie in wezen zichzelf toestemming kan geven. Toch moet er wel een redelijke verdenking zijn tot er op huiszoeking word overgegaan, omdat het eventueel verkregen bewijsmateriaal anders ongeldig is;

In de praktijk komt het wel eens voor dat een huiszoekingsbevel achteraf gezien onrechtmatig is afgegeven. Wanneer de huiszoeking leidt tot een rechtszaak kan een onrechtmatig afgegeven huiszoekingsbevel leiden tot het uitsluiten van het hierdoor verkregen bewijs, strafvermindering voor de veroordeelden of het niet-ontvankelijk verklaren van het OM in de gehele zaak


Als de gehele bewijslast dus puur gebaseerd is op zaken die men in jou huis aantreft, terwijl slechts een anonieme tip aanleiding was voor de huiszoeking heeft justitie helemaal niks.
Posted
indien ter voorkoming of bestrijding van ernstig en onmiddellijk gevaar voor de veiligheid van personen

Zouden ze dit niet een beetje kunnen misbruiken door te stellen dat explosieve stoffen en devices (dus shells etc.) een ernstig en onmiddellijk gevaar vormen voor de veiligheid van personen (je buren)? Dus dat ze, vanaf dat ze op de hoogte werden gesteld (anoniem telefoontje?), dit gevaar direct moeten gaan neutraliseren.

Als de gehele bewijslast dus puur gebaseerd is op zaken die men in jou huis aantreft, terwijl slechts een anonieme tip aanleiding was voor de huiszoeking heeft justitie helemaal niks.

Dit kan maar hoeft niet per se zo te zijn aangezien er "kan leiden tot" staat in de wetgeving. Ik zou hier dus niet zomaar vanuit gaan. "Strafvermindering" kan ook veel minder positief uitvallen dan je zou hopen.
Posted

Plus het feit dat je niet verplicht bent ze binnen te laten, maar als je weigert jezelf verdacht maakt en ze op zeker terugkomen met huiszoekingsbevel en dan zeker extra grondig alles overhoop gaan halen.

Posted (edited)

Ja ik vraag me ook af in hoeverre een anonieme tip genoeg reden is voor een huiszoekingsbevel.
Helemaal als het vuurwerk betreft.

Edited by azure
Posted

Niet, daar kunnen ze helemaal niets mee.
Behalve als de politie zelf verdenkingen heeft op een direct gevaar op personen/eigendom of derden mogen ze zelfs zonder bevel naar binnen.
Dus als ze meerdere malen een tip krijgen denk ik wel dat ze eens op onderzoek uitgaan.
En dan hebben ze de 0+0+0=1 regel.
Dus met meerdere "vage" verdenkingen alsnog naar binnenkomen.

Bijv.
Bij hennepteelt hebbenze een aantal testen.
Denk aan reuk, stroomverbruik, warmteontwikkeling.
Als er meerdere test positief zijn, die niet eens op directe teelt wijzen, is hetgenoeg om naar binnen te mogen.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Topics

  • Posts

    • Hey Boem, Goed weer wat van je te lezen. Wat ik nog doe zie je hierboven. Maar het stelt weinig meer voor. Achja, binnenkort mag er helemaal niks meer. We gaan het wel meemaken. Blijf rustig je ding doen, een leuke fontijn zonder strafblad is veel beter dan een dikke shell met.
    • Wat Tyneman zegt: zo klein mogelijk maken met een hamer. Ik zou een hand-moker-tje gebruiken vanwege het gewicht en het relatieve grote slagoppervlak. Daarna door de zeef, z.n. nogmaals 'hameren', weer door de zeef, en dat herhalen zo vaak als nodig, voor je eigen gevoel. Dan drogen, dan in de ballmill. Het zal overbodig zijn te zeggen dat je het spul niet binnenshuis in een oven wil drogen die je ook voor maaltijdbereiding gebruikt, hoewel dat een persoonlijke keuze kan zijn. Ik denk dat (als het probleem niet al is opgelost) wanneer het spul mechanisch tot (zo klein mogelijke) 'deeltjes' is gereduceerd, een dag in de brandende zon, komend voorjaar, uitgespreid in een dunne laag, het nu en dan omscheppend, voldoende is alvorens het de mill in gaat. Het is overigens niet zo dat barium nitraat erg hygroscopisch is (waarmee ik niet zeg dat het niet vochtig kan zijn, wanneer niet goed opgeslagen). De hoofdreden dat het spul 'klontert' is door agglomeratie. Het spul zakt onder zijn eigen gewicht in elkaar. Om een analogie te gebruiken: doe je ogen dicht, ga terug naar je kindertijd en voel het 'zachte zand' van het strand onder je voeten. Graaf je kuil: de dichtheid van het zand wordt 20-30cm dieper al snel groter; uiteindelijk wordt 'zacht zand' (zand)steen. Het feit dat de ball mill 'kleine harde balletjes' produceert kan ook te maken hebben met hoe die geladen is (zowel met de hoeveelheid media, als de hoeveelheid 'spul', als de mill-tijd, als de rotatiesnelheid). Een goed functioneerde ball mill zou geen probleem moeten hebben deze 'kleine harde balletjes' weer tot stof te reduceren.
    • Ehm, ... de beste wensen, alsnog, mede liefhebbers (in deze bizarre tijden)! Lang geleden dat ik hier geweest ben. Ben hier eigenlijk al met al niet lang geweest, destijds; ik kwam te laat, met alle restricties m.b.t. chemicaliën die toen al hun intrede hadden gedaan. Ben (een beetje) met de hobby opgehouden. Het een 'misdadiger' zijn gaf me (uiteindelijk) alleen maar stress, wat niet de bedoeling kan zijn van een hobby. Opgehouden trouwens in die zin dat ik niets meer 'in de lucht' doe, of dingen die geluid maken: geen vuurpijlen met header, geen 2 en 3" ball shells, geen mines meer; 'knallers' om de knallers heb ik nooit gemaakt, hebben/hadden niet mijn interesse. Geen zin meer om als een dief in de nacht naar het natte bos te gaan. Heb 'alles' de deur uit gedaan; alles in die zin de dingen die je niet in bezit mag hebben, ik slaap er beter om. Heb nog wel KNO3 en S bewaard en wat metaal 'poeder' om een paar keer per jaar een fontein en sterretjes te kunnen maken; houtskool komt uit de houtkachel, zolang je die 'in dit land' nog mag gebruiken, maar dat terzijde. Blablabla. Voor wie dit leest, en nog wat 'erover' wil babbelen: wat doe jij nog?
    • Duvel! Goed te zien dat je nog leeft man!
  • Who's Online (See full list)

    • There are no registered users currently online
×
×
  • Create New...