Jump to content
PyroForum.nl

Sterretje


gamekeeper

Recommended Posts

Posted
als je nog grondbloemen hebt: (ik heb nog 50 van die dingen over :D)
rol er een open, haal het SAS eruit (blijft mooi aan elkaar zitten)
rol dit in een crêpe-papiertje of zo, met een lont van 10 á 15 cm erbij
rol dit in het midden van je rookbom

hierdoor gaat hij zeker aan, goed alternatief als je geen sterretjes hebt, het wordt zeker evenheet

(als je een grondbloem in een (leeg) bierflesje doet en aansteekt, kun je daarnaa het flesje plattrappen, heet dus :D)


het werkt cker maar niet iedereen heeft nog grondbloemmen
Posted

In plaats van het in crepe papier te rollen, zou ik het in een plastic rietje stoppen. Zo blijft het beter bij elkaar.

En inderdaad, niet iedereen heeft grondbloemen dus het is idd niet de beste manier, sterretjes blijven de beste manier, en als je geen grondbloemen hebt kun je altijd nog rotjes gebruiken.

Posted
Zo blijft het beter bij elkaar.

't werkte anders prima hoor, als je beide kanten dichtrolt gaat er niets open..
en als je geen grondbloemen hebt kun je altijd nog rotjes gebruiken.

maar die branden lang niet zo heet, beetje Mg door mengen misschien..
Posted

inderdaad, ben er toch maar pas na een tydje achtergekomen dat die dinge sterretjes zijn, geen idee hoe ze hier in belgie noemen :roll:

  • 2 weeks later...
Posted


Dit zijn dan waarschijnlijk langere sterretjes.

Ik haal ze vaak voor 20 cent per 10 (dit zijn dus de kleinste sterretjes die er zijn 16 cm dacht ik)


ik schat die sterretjes in die winkel hooguit 15-16 cm, niks extragroot dus... :wink:
  • Topics

  • Posts

    • Hey Boem, Goed weer wat van je te lezen. Wat ik nog doe zie je hierboven. Maar het stelt weinig meer voor. Achja, binnenkort mag er helemaal niks meer. We gaan het wel meemaken. Blijf rustig je ding doen, een leuke fontijn zonder strafblad is veel beter dan een dikke shell met.
    • Wat Tyneman zegt: zo klein mogelijk maken met een hamer. Ik zou een hand-moker-tje gebruiken vanwege het gewicht en het relatieve grote slagoppervlak. Daarna door de zeef, z.n. nogmaals 'hameren', weer door de zeef, en dat herhalen zo vaak als nodig, voor je eigen gevoel. Dan drogen, dan in de ballmill. Het zal overbodig zijn te zeggen dat je het spul niet binnenshuis in een oven wil drogen die je ook voor maaltijdbereiding gebruikt, hoewel dat een persoonlijke keuze kan zijn. Ik denk dat (als het probleem niet al is opgelost) wanneer het spul mechanisch tot (zo klein mogelijke) 'deeltjes' is gereduceerd, een dag in de brandende zon, komend voorjaar, uitgespreid in een dunne laag, het nu en dan omscheppend, voldoende is alvorens het de mill in gaat. Het is overigens niet zo dat barium nitraat erg hygroscopisch is (waarmee ik niet zeg dat het niet vochtig kan zijn, wanneer niet goed opgeslagen). De hoofdreden dat het spul 'klontert' is door agglomeratie. Het spul zakt onder zijn eigen gewicht in elkaar. Om een analogie te gebruiken: doe je ogen dicht, ga terug naar je kindertijd en voel het 'zachte zand' van het strand onder je voeten. Graaf je kuil: de dichtheid van het zand wordt 20-30cm dieper al snel groter; uiteindelijk wordt 'zacht zand' (zand)steen. Het feit dat de ball mill 'kleine harde balletjes' produceert kan ook te maken hebben met hoe die geladen is (zowel met de hoeveelheid media, als de hoeveelheid 'spul', als de mill-tijd, als de rotatiesnelheid). Een goed functioneerde ball mill zou geen probleem moeten hebben deze 'kleine harde balletjes' weer tot stof te reduceren.
    • Ehm, ... de beste wensen, alsnog, mede liefhebbers (in deze bizarre tijden)! Lang geleden dat ik hier geweest ben. Ben hier eigenlijk al met al niet lang geweest, destijds; ik kwam te laat, met alle restricties m.b.t. chemicaliën die toen al hun intrede hadden gedaan. Ben (een beetje) met de hobby opgehouden. Het een 'misdadiger' zijn gaf me (uiteindelijk) alleen maar stress, wat niet de bedoeling kan zijn van een hobby. Opgehouden trouwens in die zin dat ik niets meer 'in de lucht' doe, of dingen die geluid maken: geen vuurpijlen met header, geen 2 en 3" ball shells, geen mines meer; 'knallers' om de knallers heb ik nooit gemaakt, hebben/hadden niet mijn interesse. Geen zin meer om als een dief in de nacht naar het natte bos te gaan. Heb 'alles' de deur uit gedaan; alles in die zin de dingen die je niet in bezit mag hebben, ik slaap er beter om. Heb nog wel KNO3 en S bewaard en wat metaal 'poeder' om een paar keer per jaar een fontein en sterretjes te kunnen maken; houtskool komt uit de houtkachel, zolang je die 'in dit land' nog mag gebruiken, maar dat terzijde. Blablabla. Voor wie dit leest, en nog wat 'erover' wil babbelen: wat doe jij nog?
    • Duvel! Goed te zien dat je nog leeft man!
  • Who's Online (See full list)

×
×
  • Create New...