Jump to content
PyroForum.nl

Kas Suiker Vergeleken Amonuimnitraat Suiker


mark19

Recommended Posts

Posted

Hallo

Ik had een poosje geleden een klein testje gedaan om het verschil te zien tussen een KAS suiker en een amoniumnitraat suiker rookbom.

De rookbommen zijn allebij even groot om ze goed te kunnen vergelijken.
Het enige jammere is dat de wind de 2e keer de andere kant op stond :o .

KAS suiker

amoniunnitraat suiker

Posted

Vrij klein ja, maar ze roken toch best wel goed hoor! Ik heb het idee dat de AN suiker rookbom iets langer 'dikke' rook geeft dan de KAS suiker rookbom.
Trouwens, als je de KAS oplost hou je toch ook bijna alleen maar AN over? Dus veel verschil zou er niet moeten zijn...

Posted (edited)
Trouwens, als je de KAS oplost hou je toch ook bijna alleen maar AN over?

Het AN lost op, de rest zakt naar de bodem, daarom kan je het afgieten en vervolgens de oplossing indampen (het water verdampt, AN blijft achter) waardoor je aardig puur AN overhoud. Zonder CaCO3 en MgO, wat door kas heen zit.

De AN rookbom doet het inderdaad beter, het is ook wel logisch dat dat AN een betere oxidiser is dan verontreinigd AN. Daar had je nou niet bepaalt een test voor hoeven te doen. :o Edited by Hardcore Bob
Posted
Het AN lost op, de rest zakt naar de bodem, daarom kan je het afgieten en vervolgens de oplossing indampen (het water verdampt, AN blijft achter) waardoor je aardig puur AN overhoud. Zonder CaCO3 en MgO, wat door kas heen zit.


Dat snap ik, ik bedoel dat als je een KAS suiker rookbom maakt, je je KAS sowieso oplost. Dus dan zou je toch in eerste instantie al vrij pure AN over moeten houden?
Posted

Ja, en nee. Wanneer je dit laat bezinken heb je gelijk, maar wanneer je zoals de meeste k3wls hier de oplossing direct gebruikt, zal dit een suspentie van de betreffende calcium- of magnesiumzouten geven.

Posted

Hee

Ik had deze filmpjes al net gezien en toen stonden ze er net hier weer op:)
Verder vond ik de AN/suiker mooier en dikkere rook. Wel wat klein natuurlijk.
Je had natuurlijk zelf ook wel kunnen bedenken dat gezuiverd AN het beter doet dan KAS waar nog kalk etc.
aan toegevoegd is. Verder wel leuk en creatief. :o

gr aaatje1

  • 2 months later...
Posted

ja ik snap idd zelf wel dat de AN rookbom het beter zou doen.
maar het leek me leuk en 2 te maken om goed het verschil te kunnen zien.

Guest Beaudel
Posted

als je toch geen verschil ziet zou ik voor de kas gaan omdat die makkelijker te maken is ;)

Posted (edited)

Niet omdat het makkelijker te maken is, als je aan pure AN kan komen is er niks meer aan! Ik kan bijvoorbeeld aan technisch zuivere AN komen voor iets meer dan een €1,- per kg, dit is ook ongeveer de prijs voor KAS dus er is bijna geen verschil qua moeite als je eraan kan komen! ;)

Edited by lennard
Posted

€1 per kg KAS? ;)
Ik betaal €13,5 voor 50kg , wel iets goedkoper blijkbaar. :P

Verschil is imo ook te miniem en aangezien gewoon KAS gebruiken veel minder moeite is en veel sneller gaat kan je het gewoon daar bij houden.

  • Topics

  • Posts

    • Hey Boem, Goed weer wat van je te lezen. Wat ik nog doe zie je hierboven. Maar het stelt weinig meer voor. Achja, binnenkort mag er helemaal niks meer. We gaan het wel meemaken. Blijf rustig je ding doen, een leuke fontijn zonder strafblad is veel beter dan een dikke shell met.
    • Wat Tyneman zegt: zo klein mogelijk maken met een hamer. Ik zou een hand-moker-tje gebruiken vanwege het gewicht en het relatieve grote slagoppervlak. Daarna door de zeef, z.n. nogmaals 'hameren', weer door de zeef, en dat herhalen zo vaak als nodig, voor je eigen gevoel. Dan drogen, dan in de ballmill. Het zal overbodig zijn te zeggen dat je het spul niet binnenshuis in een oven wil drogen die je ook voor maaltijdbereiding gebruikt, hoewel dat een persoonlijke keuze kan zijn. Ik denk dat (als het probleem niet al is opgelost) wanneer het spul mechanisch tot (zo klein mogelijke) 'deeltjes' is gereduceerd, een dag in de brandende zon, komend voorjaar, uitgespreid in een dunne laag, het nu en dan omscheppend, voldoende is alvorens het de mill in gaat. Het is overigens niet zo dat barium nitraat erg hygroscopisch is (waarmee ik niet zeg dat het niet vochtig kan zijn, wanneer niet goed opgeslagen). De hoofdreden dat het spul 'klontert' is door agglomeratie. Het spul zakt onder zijn eigen gewicht in elkaar. Om een analogie te gebruiken: doe je ogen dicht, ga terug naar je kindertijd en voel het 'zachte zand' van het strand onder je voeten. Graaf je kuil: de dichtheid van het zand wordt 20-30cm dieper al snel groter; uiteindelijk wordt 'zacht zand' (zand)steen. Het feit dat de ball mill 'kleine harde balletjes' produceert kan ook te maken hebben met hoe die geladen is (zowel met de hoeveelheid media, als de hoeveelheid 'spul', als de mill-tijd, als de rotatiesnelheid). Een goed functioneerde ball mill zou geen probleem moeten hebben deze 'kleine harde balletjes' weer tot stof te reduceren.
    • Ehm, ... de beste wensen, alsnog, mede liefhebbers (in deze bizarre tijden)! Lang geleden dat ik hier geweest ben. Ben hier eigenlijk al met al niet lang geweest, destijds; ik kwam te laat, met alle restricties m.b.t. chemicaliën die toen al hun intrede hadden gedaan. Ben (een beetje) met de hobby opgehouden. Het een 'misdadiger' zijn gaf me (uiteindelijk) alleen maar stress, wat niet de bedoeling kan zijn van een hobby. Opgehouden trouwens in die zin dat ik niets meer 'in de lucht' doe, of dingen die geluid maken: geen vuurpijlen met header, geen 2 en 3" ball shells, geen mines meer; 'knallers' om de knallers heb ik nooit gemaakt, hebben/hadden niet mijn interesse. Geen zin meer om als een dief in de nacht naar het natte bos te gaan. Heb 'alles' de deur uit gedaan; alles in die zin de dingen die je niet in bezit mag hebben, ik slaap er beter om. Heb nog wel KNO3 en S bewaard en wat metaal 'poeder' om een paar keer per jaar een fontein en sterretjes te kunnen maken; houtskool komt uit de houtkachel, zolang je die 'in dit land' nog mag gebruiken, maar dat terzijde. Blablabla. Voor wie dit leest, en nog wat 'erover' wil babbelen: wat doe jij nog?
    • Duvel! Goed te zien dat je nog leeft man!
  • Who's Online (See full list)

    • There are no registered users currently online
×
×
  • Create New...