Jump to content
PyroForum.nl

Groene vlam


green

Recommended Posts

Posted

Ik heb een foto gemaakt van de groene vlam.

http://img182[ GEBRUIK MAKEN VAN IMAGESHACK IS NIET MOGELIJK, UPLOAD AFBEELDINGEN DIRECT OP HET FORUM ]img182/6041/af...beelding7de.jpg

heeft iemand nog een idee waarvan dat draadje is gamaakt, want het zou wel cool zijn als je thermiet had met een groene vlam! 8)

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted
Wow cool, zo'n aansteker wil ik ook  :D   !


Ik had hem in Parijs gekocht.
Ook cool is dat de eiffeltoren aan de zijkant van de aansteker gaat flikkeren!
Kijk maar:

http://img150[ GEBRUIK MAKEN VAN IMAGESHACK IS NIET MOGELIJK, UPLOAD AFBEELDINGEN DIRECT OP HET FORUM ]img150/8125/foto0192sb.jpg
Posted

Ik zat laatst een oud speakertje te slopen en vond daarin een klosje met heel fijn koperdraad, dat wikkelde ik af en maakte er een 'kluwe' van. Daar hielt ik een aansteker bij, en voila, een groene vlam (ik trok toen wel zo'n kop :shock: want dat had ik nooit verwacht bij een gewoon stukje koperdraad..

Posted
Ik zat laatst een oud speakertje te slopen en vond daarin een klosje met heel fijn koperdraad, dat wikkelde ik af en maakte er een 'kluwe' van. Daar hielt ik een aansteker bij, en voila, een groene vlam (ik trok toen wel zo'n kop :shock: want dat had ik nooit verwacht bij een gewoon stukje koperdraad..


Bedankt! :wink:
Eindelijk een antwoord op m'n vraag! :D
Als je koperdraad in thermiet doet, krijg je dan ook een groene vlam?
En de reactie zal wel zijn: "nee, thermiet is veel te heet" of zoiets, maar wat als je het koper wat hoger boven het thermiet houdt?
Posted

Je kan een groene vlam krijgen door gewoon een zout als koperchloride of gewoon koperpoeder te mengen met het thermiet. Dit zou het moeten doen, en anders kun je het er inderdaad boven hangen.

Posted

Maar de CuO-thermiet bevat ook Koper, of werkt dat nou niet bij geoxideerd koper?

Ik ga morgen naar de Formide om puur (ergens in verwerkt zonder andere stoffen) koper te kopen, maar wat kan ik dan het best kopen?

@Yellow:
Bij mij deet ie het ook niet :D
Misschien is het niet puur koper?

En in die aansteker zit op dat koperdraad nog iets, iets rood-bruinigs maar ik weet niet wat.

Posted

Je moet inderdaad zo dun mogelijke draad gebruiken, het liefst spoeldraad (koperdraad om een spoel voor de genen die het niet weten).

Als je dat een beetje samenbind tot een kluwen krijg je hoogst waarschijnlijk de beste reactie. Koper geleidt goed, dus houd het koperdraad indirect vast! Je zou geen brandwonden willen krijgen :wink: .

Posted

Hier de foto's zoals gezegd :P

Mijn aansteker


Een koperdraadje in de vlam: :shock:


Hier een ijzerdraadje in de vlam:


Hier een ijzer staafje met wat keukenzout in de vlam:

dat keukenzout is in het echt oranje ik weet niet of dat aan mijn camera ligt ofzo :?

Ik hoop dat jullie hier wat aan hebben

Svenn

Posted

Anders gaan we even off-topic in het off-topic gedeelte! :P.

Maar ik heb wel eens koper gevijlt, en dat door wat MP gemengt, maar dan krijg je geen extra effect ofzo, geen groene vlam...

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

  • Topics

  • Posts

    • Hey Boem, Goed weer wat van je te lezen. Wat ik nog doe zie je hierboven. Maar het stelt weinig meer voor. Achja, binnenkort mag er helemaal niks meer. We gaan het wel meemaken. Blijf rustig je ding doen, een leuke fontijn zonder strafblad is veel beter dan een dikke shell met.
    • Wat Tyneman zegt: zo klein mogelijk maken met een hamer. Ik zou een hand-moker-tje gebruiken vanwege het gewicht en het relatieve grote slagoppervlak. Daarna door de zeef, z.n. nogmaals 'hameren', weer door de zeef, en dat herhalen zo vaak als nodig, voor je eigen gevoel. Dan drogen, dan in de ballmill. Het zal overbodig zijn te zeggen dat je het spul niet binnenshuis in een oven wil drogen die je ook voor maaltijdbereiding gebruikt, hoewel dat een persoonlijke keuze kan zijn. Ik denk dat (als het probleem niet al is opgelost) wanneer het spul mechanisch tot (zo klein mogelijke) 'deeltjes' is gereduceerd, een dag in de brandende zon, komend voorjaar, uitgespreid in een dunne laag, het nu en dan omscheppend, voldoende is alvorens het de mill in gaat. Het is overigens niet zo dat barium nitraat erg hygroscopisch is (waarmee ik niet zeg dat het niet vochtig kan zijn, wanneer niet goed opgeslagen). De hoofdreden dat het spul 'klontert' is door agglomeratie. Het spul zakt onder zijn eigen gewicht in elkaar. Om een analogie te gebruiken: doe je ogen dicht, ga terug naar je kindertijd en voel het 'zachte zand' van het strand onder je voeten. Graaf je kuil: de dichtheid van het zand wordt 20-30cm dieper al snel groter; uiteindelijk wordt 'zacht zand' (zand)steen. Het feit dat de ball mill 'kleine harde balletjes' produceert kan ook te maken hebben met hoe die geladen is (zowel met de hoeveelheid media, als de hoeveelheid 'spul', als de mill-tijd, als de rotatiesnelheid). Een goed functioneerde ball mill zou geen probleem moeten hebben deze 'kleine harde balletjes' weer tot stof te reduceren.
    • Ehm, ... de beste wensen, alsnog, mede liefhebbers (in deze bizarre tijden)! Lang geleden dat ik hier geweest ben. Ben hier eigenlijk al met al niet lang geweest, destijds; ik kwam te laat, met alle restricties m.b.t. chemicaliën die toen al hun intrede hadden gedaan. Ben (een beetje) met de hobby opgehouden. Het een 'misdadiger' zijn gaf me (uiteindelijk) alleen maar stress, wat niet de bedoeling kan zijn van een hobby. Opgehouden trouwens in die zin dat ik niets meer 'in de lucht' doe, of dingen die geluid maken: geen vuurpijlen met header, geen 2 en 3" ball shells, geen mines meer; 'knallers' om de knallers heb ik nooit gemaakt, hebben/hadden niet mijn interesse. Geen zin meer om als een dief in de nacht naar het natte bos te gaan. Heb 'alles' de deur uit gedaan; alles in die zin de dingen die je niet in bezit mag hebben, ik slaap er beter om. Heb nog wel KNO3 en S bewaard en wat metaal 'poeder' om een paar keer per jaar een fontein en sterretjes te kunnen maken; houtskool komt uit de houtkachel, zolang je die 'in dit land' nog mag gebruiken, maar dat terzijde. Blablabla. Voor wie dit leest, en nog wat 'erover' wil babbelen: wat doe jij nog?
    • Duvel! Goed te zien dat je nog leeft man!
  • Who's Online (See full list)

×
×
  • Create New...