Jump to content
PyroForum.nl

[LIBRARY] Eindwerk wetenschappen, voorlopige versie


Andres

Recommended Posts

Posted

File name: Eindwerk wetenschappen, voorlopige versie
Submitter: Andres
Submitted: 03/01/2015
Category: Chemistry

 

 

Voorlopige versie van mijn eindwerk, ben er me van bewust dat er nog foutjes in staan.

 

 

Speciaal voor De.Leeuw. 

 

View File

 

edit: ik uploade dit gewoon als file, het was niet de bedoeling hier een topic over te beginnen. Zeker niet hier, het staat hier fout. Waarschijnlijk ligt dit aan de forum update... Ik verwijder dit wel als de leeuw het heeft, mijn excuses.

 

Posted

Mooi stukje tekst, dat aceton zo'n beetje de beste solvent is voor blauw kan ik beamen, de parlon en red gum lossen op en raken beter verdeeld vermoed ik.

Is dat filmpje nu van een experimenteel blauw?, kun je een massa% formule er voor geven?

Vaak laat ik de dextrine ook uit (bv) pihko blauw, de red gum en parlon zijn voldoende.

Posted

Hier staat hij goed, dankjewel !

Ja dat filmpje is van dat experimenteel blauw, ik zet het in m% vanavond.

Het lijkt op pyroscience blue, maar met een stukje minder parlon. Ik edit deze post vanavond wel.

Iemand die sterk is in chemie ? Ik vind mijn redoxreacties wat de CuO betreft niet zo natuurlijk aanvoelen...

Posted

Ik was ook positief verrast. Hij is 5+ jaar oud en doet het beter dan mijn gsm van ongeveer een jaar oud.

Ik bespreek het eindwerk morgen met mijn leerkracht en indien goed zet ik versie 2.0 hier dan weer. Ik moet het dan wel eens censureren, om te beginnen mijn naam en klas :P.

  • 2 weeks later...
Posted

Afgewerkt, in mijn ogen toch.

Ik moet het tegen maandagavond uploaden, dus als jullie nog grove fouten zien of opmerkingen hebben hoor ik het graag.

Ik heb er ook een 2" mee gemaakt, zodat jullie het blauw eens in volle actie zien. Dit kan ik eveneens gebruiken bij de mondelinge presentatie dan.

 

 

uitwerken-eindwerk-chemie forum versie.docx

Posted

Hartelijk dank, het ziet er stukken professioneler uit zo.

Over welk laatste stukje tekst heb je het dan ? De begrippenlijst of ervoor ?

& Je zou je er van verbazen hoe hard men leerkracht chemie (en haar collega's) er in opgaan !

Nogmaals dank, hier heb ik echt iets aan.

 

EDIT: Hier is het blauw in actie. Het ziet er wel wat minder mooi uit van zo ver, en slechts de helft is aangegaan. Ze waren ook niet allemaal even groot, vandaar die slordige indruk... 
Best wel jammer vind ik. Ook is mijn winokur 11 geel, terwijl hij wit zou moeten zijn. Niet mijn beste shell dus. Ik heb hier voor het eerst op de klassieke 3-strip methode gepast en quickmatch gebruikt, dit beviel me wel zeer goed !
 

Groeten
Andres

Posted (edited)

Vanaf het moment dat er geen doorhalingen en rode teksten meer staan. Gewoon even je zinsopbouw bekijken.

Het beste is om je verhaal zin voor zin hard aan jezelf voor te lezen. Je merkt dan gauw genoeg als het niet loopt.

Die shell zag er totaal niet slecht uit hoor. Zeker in vergelijking met die shitcakes die je uit de winkel haalt. ;)

Succes

Edited by Rocketier
  • 3 weeks later...
Posted

Ik heb vandaag mijn werk teriggekregen, met een mooie 51/60 :D.

Daar kunnen nog maximum 20 punten bijkomen bij de mondelinge voorstelling.

Hartelijk dank voor jullie tips, en zeker Rock voor het nalezen en verbeteren. Hartelijk bedankt !

  • Topics

  • Posts

    • Hey Boem, Goed weer wat van je te lezen. Wat ik nog doe zie je hierboven. Maar het stelt weinig meer voor. Achja, binnenkort mag er helemaal niks meer. We gaan het wel meemaken. Blijf rustig je ding doen, een leuke fontijn zonder strafblad is veel beter dan een dikke shell met.
    • Wat Tyneman zegt: zo klein mogelijk maken met een hamer. Ik zou een hand-moker-tje gebruiken vanwege het gewicht en het relatieve grote slagoppervlak. Daarna door de zeef, z.n. nogmaals 'hameren', weer door de zeef, en dat herhalen zo vaak als nodig, voor je eigen gevoel. Dan drogen, dan in de ballmill. Het zal overbodig zijn te zeggen dat je het spul niet binnenshuis in een oven wil drogen die je ook voor maaltijdbereiding gebruikt, hoewel dat een persoonlijke keuze kan zijn. Ik denk dat (als het probleem niet al is opgelost) wanneer het spul mechanisch tot (zo klein mogelijke) 'deeltjes' is gereduceerd, een dag in de brandende zon, komend voorjaar, uitgespreid in een dunne laag, het nu en dan omscheppend, voldoende is alvorens het de mill in gaat. Het is overigens niet zo dat barium nitraat erg hygroscopisch is (waarmee ik niet zeg dat het niet vochtig kan zijn, wanneer niet goed opgeslagen). De hoofdreden dat het spul 'klontert' is door agglomeratie. Het spul zakt onder zijn eigen gewicht in elkaar. Om een analogie te gebruiken: doe je ogen dicht, ga terug naar je kindertijd en voel het 'zachte zand' van het strand onder je voeten. Graaf je kuil: de dichtheid van het zand wordt 20-30cm dieper al snel groter; uiteindelijk wordt 'zacht zand' (zand)steen. Het feit dat de ball mill 'kleine harde balletjes' produceert kan ook te maken hebben met hoe die geladen is (zowel met de hoeveelheid media, als de hoeveelheid 'spul', als de mill-tijd, als de rotatiesnelheid). Een goed functioneerde ball mill zou geen probleem moeten hebben deze 'kleine harde balletjes' weer tot stof te reduceren.
    • Ehm, ... de beste wensen, alsnog, mede liefhebbers (in deze bizarre tijden)! Lang geleden dat ik hier geweest ben. Ben hier eigenlijk al met al niet lang geweest, destijds; ik kwam te laat, met alle restricties m.b.t. chemicaliën die toen al hun intrede hadden gedaan. Ben (een beetje) met de hobby opgehouden. Het een 'misdadiger' zijn gaf me (uiteindelijk) alleen maar stress, wat niet de bedoeling kan zijn van een hobby. Opgehouden trouwens in die zin dat ik niets meer 'in de lucht' doe, of dingen die geluid maken: geen vuurpijlen met header, geen 2 en 3" ball shells, geen mines meer; 'knallers' om de knallers heb ik nooit gemaakt, hebben/hadden niet mijn interesse. Geen zin meer om als een dief in de nacht naar het natte bos te gaan. Heb 'alles' de deur uit gedaan; alles in die zin de dingen die je niet in bezit mag hebben, ik slaap er beter om. Heb nog wel KNO3 en S bewaard en wat metaal 'poeder' om een paar keer per jaar een fontein en sterretjes te kunnen maken; houtskool komt uit de houtkachel, zolang je die 'in dit land' nog mag gebruiken, maar dat terzijde. Blablabla. Voor wie dit leest, en nog wat 'erover' wil babbelen: wat doe jij nog?
    • Duvel! Goed te zien dat je nog leeft man!
  • Who's Online (See full list)

    • There are no registered users currently online
×
×
  • Create New...