Jump to content
PyroForum.nl

Stro C


Rocketier

Recommended Posts

Posted

Ik gok op Kaliumnitraat! Ga ik nu door voor de waspmachine?
Ik heb gisteren C gemaakt van Stro............en vanavond ge-ballmilled. Man wat is die zooi licht het lijkt wel water zo vloeit het door de bak.
Op dit moment staat er 1 kg meal te millen voor pulv met stroC. Vond namelijk een documentje waarin stond dat de Duitsers Roggestro gebruikte als C voor wapenkruit.
Ik denk mijn konijnen moeten maar ff wachten met een schoon hok! :)

Posted
Ik heb gisteren C gemaakt van Stro
Heb je dan niet last dat er een hoop van in de hens vliegt tijdens de pyrolyse?
Lijkt me wel makkelijk fijn te krijgen.
Opbrengst is zeker belabbert door het hoge volume van stro, of valt het wel mee?
Af en toe een konijnenkeutel kan geen kwaad denk ik :huh: .
Ik gok op Kaliumnitraat!
Hij is iig op :)
Posted (edited)

Mijn bak is 20*40*15cm die staat in de haardkachel volgepropt met stro. De yield na millen is 180gram.
De bak is goed gesloten. Ik had er geen as in zitten. Dus de pyrolyse verloopt perfect. Ik zal morgen ff een fotootje posten hoe ik hem heb gemaakt.
Het millen doe ik in de grote trommels van mijn starroller. 4 Kogels van de joue de boule set doen in een uurtje hun werk. :)
Als het net zo'n resultaat geeft als de sequoia van BMWM3 dan is ik a happy camper!

Edited by Rocketier
Posted
Hij is iig op :)


Ik gok op een plastic bus met schroefdeksel.

Duitsers Roggestro gebruikte als C voor wapenkruit.

Interessant Rock

Geef je de uitkomst even door.? :huh:
Posted (edited)

Kan het document ff niet direct vinden. Morgen zal ik kijken welke het was.
@Leander wat jij zegt klopt wel. Ik weet dat het kruit een oxidizer was samen met een relatief hoog C gehalte en geen S.
Ik heb 75 15 10 gebruikt voor meal met 7% dextrine. Dus de brandstof is met de dextrine wel wat opgekrikt.
De boel staat inmiddels als 4 uur te millen. Ik kan mijn nieuwsgierigheid bijna niet bedwingen. :);)

De tweede batche staat inmiddels te koelen.
@Leander wat zou jij voorstellen als verhouding? Kan ik dat morgen ff testen met iets van 100 gram meal en dan vergelijken!

edit na test hoopje meal
:huh::) sodete...g die zooi is snel! Morgen ga ik er pulverone van maken. Hé M3 ik heb mijn stroC durf te wedden dat het de sequoia gaat evenaren.
Tweede batche C net uit de bak genomen en in een zak fijn geknepen. Yield is weer 180 gram.

Edited by Rocketier
Posted

Als je uit gaat van 74/14/12 als optimale compositie (PGI) en dan het verschil in asgehalte compenseert kom je uit op 73/15/12. De beste manier om te finetunen is trouwens gewoon hoopjes meal op een vlakke ondergrond afsteken en het residu bekijken.

Posted

De pulverone heeft net de laatste droging in de droogkast achter de rug dus...
Net een testje gedaan in de haardkachel.......................... :) Mijn schoorsteen is gelijk geveegd!

Met StroC krijg je een enorme hoeveelheid gas! Ik heb mijn eerdere pulverones altijd gemaakt met wilg.
Ik test altijd de zelfde hoeveelheid maar dit heb ik nog niet eerder gezien. Ik ben zwaar onder de indruk.
Mijn volgende 1,4 Kg meal met StroC staat inmiddels te millen. Vanmiddag rond 17.00 is die klaar.

Posted (edited)

Testje op verzoek! :)

link

Ja dit is gewone stro! Roggestro stond in de beschrijving van de oosterburen. Roggestro schijnt harder te zijn en naar mijn idee meer yield.
Het resultaat vind ik met gewone stro in ieder geval zo goed dat ik voortaan al mijn pulv zo ga doen.
Ik heb net mijn originele en strocpulv getest. Elk twee gram. De gewone is wel snel echter blaast de stroc de gassen door mijn deur van de haard.
En dat doet de gewone niet. Ook als je de pulverone maakt is de compound echt kleiachtig. De C is zo fijn dat het na het millen net water lijkt. Het vloeit gewoon door het bakje.

Edited by Rocketier
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Topics

  • Posts

    • Hey Boem, Goed weer wat van je te lezen. Wat ik nog doe zie je hierboven. Maar het stelt weinig meer voor. Achja, binnenkort mag er helemaal niks meer. We gaan het wel meemaken. Blijf rustig je ding doen, een leuke fontijn zonder strafblad is veel beter dan een dikke shell met.
    • Wat Tyneman zegt: zo klein mogelijk maken met een hamer. Ik zou een hand-moker-tje gebruiken vanwege het gewicht en het relatieve grote slagoppervlak. Daarna door de zeef, z.n. nogmaals 'hameren', weer door de zeef, en dat herhalen zo vaak als nodig, voor je eigen gevoel. Dan drogen, dan in de ballmill. Het zal overbodig zijn te zeggen dat je het spul niet binnenshuis in een oven wil drogen die je ook voor maaltijdbereiding gebruikt, hoewel dat een persoonlijke keuze kan zijn. Ik denk dat (als het probleem niet al is opgelost) wanneer het spul mechanisch tot (zo klein mogelijke) 'deeltjes' is gereduceerd, een dag in de brandende zon, komend voorjaar, uitgespreid in een dunne laag, het nu en dan omscheppend, voldoende is alvorens het de mill in gaat. Het is overigens niet zo dat barium nitraat erg hygroscopisch is (waarmee ik niet zeg dat het niet vochtig kan zijn, wanneer niet goed opgeslagen). De hoofdreden dat het spul 'klontert' is door agglomeratie. Het spul zakt onder zijn eigen gewicht in elkaar. Om een analogie te gebruiken: doe je ogen dicht, ga terug naar je kindertijd en voel het 'zachte zand' van het strand onder je voeten. Graaf je kuil: de dichtheid van het zand wordt 20-30cm dieper al snel groter; uiteindelijk wordt 'zacht zand' (zand)steen. Het feit dat de ball mill 'kleine harde balletjes' produceert kan ook te maken hebben met hoe die geladen is (zowel met de hoeveelheid media, als de hoeveelheid 'spul', als de mill-tijd, als de rotatiesnelheid). Een goed functioneerde ball mill zou geen probleem moeten hebben deze 'kleine harde balletjes' weer tot stof te reduceren.
    • Ehm, ... de beste wensen, alsnog, mede liefhebbers (in deze bizarre tijden)! Lang geleden dat ik hier geweest ben. Ben hier eigenlijk al met al niet lang geweest, destijds; ik kwam te laat, met alle restricties m.b.t. chemicaliën die toen al hun intrede hadden gedaan. Ben (een beetje) met de hobby opgehouden. Het een 'misdadiger' zijn gaf me (uiteindelijk) alleen maar stress, wat niet de bedoeling kan zijn van een hobby. Opgehouden trouwens in die zin dat ik niets meer 'in de lucht' doe, of dingen die geluid maken: geen vuurpijlen met header, geen 2 en 3" ball shells, geen mines meer; 'knallers' om de knallers heb ik nooit gemaakt, hebben/hadden niet mijn interesse. Geen zin meer om als een dief in de nacht naar het natte bos te gaan. Heb 'alles' de deur uit gedaan; alles in die zin de dingen die je niet in bezit mag hebben, ik slaap er beter om. Heb nog wel KNO3 en S bewaard en wat metaal 'poeder' om een paar keer per jaar een fontein en sterretjes te kunnen maken; houtskool komt uit de houtkachel, zolang je die 'in dit land' nog mag gebruiken, maar dat terzijde. Blablabla. Voor wie dit leest, en nog wat 'erover' wil babbelen: wat doe jij nog?
    • Duvel! Goed te zien dat je nog leeft man!
  • Who's Online (See full list)

×
×
  • Create New...