Jump to content
PyroForum.nl

Stroop is doop


Recommended Posts

Posted

Ik ben voor de Jopetes strobe stars gegaan.
Mooie kleur, 200# MgAl is super handig en goede strobe rate.
Hier in een 30mm bombette die niet hoog genoeg kwam.

Posted

Leuke bombette! Wat voor tail compo heb je gebruikt?

Strobe stars hebben sowieso van zichzelf al de neiging om langzaam te branden. Waarschijnlijk als hij op de juiste hoogte ging dat er niks aan de hand geweest was :). Mooie sterrenregen tot net boven je hoofd dan haha. De break was wat zachtjes als je hem vergelijkt met de tt break van die andere. Enig idee hoe dat komt? Normaal zou 2 g (hot)flash wel voldoende moeten zijn om dit soort effecten goed te laten breaken.

Posted

Dankje EC ! 

Het was Winokur 11. Op normale hoogte was het waarschijnlijk nog net iets te lang, of perfect. Ik test het nog wel eens. Ik heb geen idee waarom deze zachter breakte, er zat exact evenveel in. Waarschijnlijk minder hotglue of net wat te kleine kartonnen schijfjes.

  • 5 months later...
Posted (edited)

Goedemorgen heren ! 

Opschudding in strobe-land. Of op zen minst, voor mij toch.
Onlangs kreeg ik deze strobe compo in handen van een Braziliaan. Beweerde dat deze compositie gebruikt werkt in de vuurwerkfabriek waar hij werkte.

Pink Strobe star

Strontium Nitraat 60
MgAl #150 20
Kalium Perchloraat 7 
PVC/Parlon 1
Dextrine 3

Eerst stond ik er nogal wantrouwig tegenover, om de volgende redenen:

1) Geen zwavel. Welke nitrate-based strobe bevat nu geen zwavel ? De meeste bevatten een goeie 10% zwavel. 
     Ik meen ook gelezen te hebben dat er simpelweg zwavel nodig is voor de "smoldering stage". Net om dezelfde reden dat glitters zwavel bevatten.

2) Zwaar zuurstofoverschot op het eerste zicht, en veel metaal. Ik ben dan ook dubbel voorzichtig geweest, het deed me teveel denken aan flash om me comfortabel te voelen.

3) 1 deel chloordonor is extreem weinig. Nu, na bevraging bleek het mogelijk te zijn om dit te verhogen naar 3 delen. Dit ga ik ook doen, aangezien de kleur nu zeer mager is.

4) Samengeteld kom ik aan 91 delen ipv 100. Het lijkt bijna alsof er iets is weggelaten.

Nu, ondanks de twijfel kon ik me niet inhouden om de compo eens uit te testen in zeer kleine hoeveelheden. Ik wou eerst cutten, maar door al het metaal lukte dat niet. Dan maar 10mm stars van gepumped, dit ging makkelijk. 10mm strobe stars zijn wel veel te groot natuurlijk. Ondanks het strontiumnitraat waren de stars snel droog, nog nooit problemen mee gehad eigelijk.

Eenmaal aangestoken (gaat best moeilijk) was ik evenwel verbaast. De star strobede perfect, zelf vrij regelmatig voor een nitrate-based strobe. Het enige dat tegenviel was de kleur, maar dat had ik verwacht. Ik ben benieuwd wat deze na het verhogen van de chloordonor gaan geven in de lucht.

Pink Strobe

Als chemie student vraag ik me nu wel af hoe dit werkt, chemisch gezien. Het principe van glitter en strobes op basis van zwavel begreep goed, ook vanuit chemisch standpunt. Maar dit is iets nieuws.

 

Edited by Andres
Spelling & fout attachment
  • Upvote 1
Posted

Ik vind het een mooi effect Andres. Net jouw nieuwe upload gezien.

Als je dit van close filmt dan moet je eigenlijk de omgeving filmen om de kleur goed te beoordelen. De aura er omheen beloofd een mooie kleur in ieder geval.

Weet niet of ik nog tijd heb om het te maken. Maar is wel een leuke in een strobe pot of zoiets.

 

Posted

Ik ga hem eens in een star gun stoppen denk ik, hopelijk geeft dat een betere kleur.
Het probleem voor mij is dat die strobe stars zo traag branden, ik werk met kleinere shells en dan komen ze al snel tot op de grond, je kan ze niet blijven kleiner maken.


Weet iemand iets meer over de chemie hier achter ?

Posted

Kijk of je magnalium niet te grof is. Fijnere magnalium is snellere strobe. Je kan ook proberen een beetje magnalium te vervangen door GD. Dan wordt het wat heter. Te veel en het brand in een witte ster op. :)

 

Posted
On 17-12-2015 at 1:29 PM, Andres said:

Het probleem voor mij is dat die strobe stars zo traag branden, ik werk met kleinere shells en dan komen ze al snel tot op de grond, je kan ze niet blijven kleiner maken.

Dan stop je ze boven op een vuurpijl?

 

Posted

Ik ben voorlopig maar afgestapt van vuurpijlen... Geen tijd om een betrouwbare te ontwikkelen, helaas.
Mooie foto wel, zo netjes. 2 of 3" ?

 

Posted

Leuk effectje!

Voor de chemie is bijgesloten document een zeer grootte aanrader.

Hm fuck ik kan niks meer bijvoegen blijkbaar. Dat is ruk. Het gaat om 'Lecture Notes for Pyrotechnic Chemistry [Journal Of Pyrotechnics] - K. Kosanke, et al., (2004) WW'. Beetje googelen en dan kun je hem wel vinden. Succes!

Posted

Dat document heb ik staan, ik heb het gebruikt voor mijn eindwerk vorig jaar.
Zeer interessant, maar zeer beperkt qua strobes en alle strobes beschreven bevatten zwavel.

Posted

Klopt, de mechanismes zijn nooit echt goed omschreven. Er zijn er wel een aantal die op puur nitraten zonder zwavel werken hoor. Pagina 46 geeft er een aantal volgens mij. Hij lijkt ook vrij veel op Ruby Red zo, maar dan met minder fuel zoals red gum en C, en meer MgAl voor de strobe. Het lastige is met parlon toevoegen dat het bijdraagt aan continue brandstof, dus mogelijk verlies je de strobe als je meer kleur wilt verkrijgen.

Interessant zou zijn om de compo nog eens te maken met 5 delen parlon, en evt. 5 delen PVC ipv de parlon.

 

Parlon Red Firework Stars  (all parts by weight)Strontium nitrate50Potassium perchlorate8Parlon18Magnesium/aluminum, -200 mesh12Charcoal, airfloat5Sulfur5Red gum2Dextrin+5

  • 7 months later...
Posted

Om even wat leven te brengen: gisteren succesvolle 3" white strobe getest.
Filmpje plaats ik hier in de loop van de dag, maar wou jullie al even nieuwsgierig maken.

Wordt zeker en vast gebruikt op O&N !

Posted

Jeh.....;)

Goed gelukt Andres. Weet je wat ook een leuk effect geeft met stroop. Dat is goed screnen en dan omrollen met darkrelay.

Dan denk je eerst nou leuk............Niks. Maar de sterren verspreiden zich verder voor ze aangaan. Vooral met een goeie flashbooster verspreiden ze zich goed en lijkt het daarna een grote sterrenhemel.

Posted

Meal met 10% MgAl, maar vrij veel bij deze sterren :).

Je ziet het als de shell net breakt, een mini prime staartje. (lelijk als je het mij vraagt...)

Posted

Lastig of niet te zien op het filmpje dat primestaartje. Gaat vrij rap over in strobe volgens mij. Mooi toch?

Misschien mooi om een charcoal staart te geven en de strobe iets korter houden.

Posted

Jullie geven mij echt de indruk dat ik dringend moet leren rollen.. 

Misschien toch maar eens proberen, het zou vast en zeker resultaat leveren.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

  • Topics

  • Posts

    • Hey Boem, Goed weer wat van je te lezen. Wat ik nog doe zie je hierboven. Maar het stelt weinig meer voor. Achja, binnenkort mag er helemaal niks meer. We gaan het wel meemaken. Blijf rustig je ding doen, een leuke fontijn zonder strafblad is veel beter dan een dikke shell met.
    • Wat Tyneman zegt: zo klein mogelijk maken met een hamer. Ik zou een hand-moker-tje gebruiken vanwege het gewicht en het relatieve grote slagoppervlak. Daarna door de zeef, z.n. nogmaals 'hameren', weer door de zeef, en dat herhalen zo vaak als nodig, voor je eigen gevoel. Dan drogen, dan in de ballmill. Het zal overbodig zijn te zeggen dat je het spul niet binnenshuis in een oven wil drogen die je ook voor maaltijdbereiding gebruikt, hoewel dat een persoonlijke keuze kan zijn. Ik denk dat (als het probleem niet al is opgelost) wanneer het spul mechanisch tot (zo klein mogelijke) 'deeltjes' is gereduceerd, een dag in de brandende zon, komend voorjaar, uitgespreid in een dunne laag, het nu en dan omscheppend, voldoende is alvorens het de mill in gaat. Het is overigens niet zo dat barium nitraat erg hygroscopisch is (waarmee ik niet zeg dat het niet vochtig kan zijn, wanneer niet goed opgeslagen). De hoofdreden dat het spul 'klontert' is door agglomeratie. Het spul zakt onder zijn eigen gewicht in elkaar. Om een analogie te gebruiken: doe je ogen dicht, ga terug naar je kindertijd en voel het 'zachte zand' van het strand onder je voeten. Graaf je kuil: de dichtheid van het zand wordt 20-30cm dieper al snel groter; uiteindelijk wordt 'zacht zand' (zand)steen. Het feit dat de ball mill 'kleine harde balletjes' produceert kan ook te maken hebben met hoe die geladen is (zowel met de hoeveelheid media, als de hoeveelheid 'spul', als de mill-tijd, als de rotatiesnelheid). Een goed functioneerde ball mill zou geen probleem moeten hebben deze 'kleine harde balletjes' weer tot stof te reduceren.
    • Ehm, ... de beste wensen, alsnog, mede liefhebbers (in deze bizarre tijden)! Lang geleden dat ik hier geweest ben. Ben hier eigenlijk al met al niet lang geweest, destijds; ik kwam te laat, met alle restricties m.b.t. chemicaliën die toen al hun intrede hadden gedaan. Ben (een beetje) met de hobby opgehouden. Het een 'misdadiger' zijn gaf me (uiteindelijk) alleen maar stress, wat niet de bedoeling kan zijn van een hobby. Opgehouden trouwens in die zin dat ik niets meer 'in de lucht' doe, of dingen die geluid maken: geen vuurpijlen met header, geen 2 en 3" ball shells, geen mines meer; 'knallers' om de knallers heb ik nooit gemaakt, hebben/hadden niet mijn interesse. Geen zin meer om als een dief in de nacht naar het natte bos te gaan. Heb 'alles' de deur uit gedaan; alles in die zin de dingen die je niet in bezit mag hebben, ik slaap er beter om. Heb nog wel KNO3 en S bewaard en wat metaal 'poeder' om een paar keer per jaar een fontein en sterretjes te kunnen maken; houtskool komt uit de houtkachel, zolang je die 'in dit land' nog mag gebruiken, maar dat terzijde. Blablabla. Voor wie dit leest, en nog wat 'erover' wil babbelen: wat doe jij nog?
    • Duvel! Goed te zien dat je nog leeft man!
  • Who's Online (See full list)

    • There are no registered users currently online
×
×
  • Create New...