Jump to content
PyroForum.nl

(Elektrische) ontsteking op AFSTAND


yellowcard

Recommended Posts

Posted

Nee het is nog steeds niet gelukt :D die deurbel heeft gewoon te weinig power. Kan ik er denken jullie meer batterijen in doen, of is dat niet goed vor het systeem/de spanning die op het ding staat ?

  • Replies 504
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted

Ik denk niet dat dat goed is voor het systeem(ontvanger enz). Maar waarom kies je er niet gewoon voor om er een transistor tussen te doen? Goedkoop en je kan de stroom zo groot maken als nodig is.

Posted

@Yellowcard, ik kan zeer goedkoop aan elek componenten komen, mocht je geïnteresseerd zijn, pm me dan even.

de elektronicaboer is een goede vriend van me
hij kan me vast ook wel vertellen wat je nodig hebt.

Stijn

Posted

Oke mensen, dan ga ik maar even kijken of ik ergens een transistortje kan kopen, moet wel lukken. Ik heb hier nog geen ervaring mee maar met een beetje hulp van me pa moet 't wel lukken :wink:

Posted

Als je ff meet hoeveel volt uit die draadjes van die luidspreker komen , of uit die van de let dan heb ik, een idee: :idea: Je maakt aan die 2 draadjes een diode, die verbind je weer door met een 9 volt batterijtje. Maak aan de andere 2 draadjes een relais. Sluit de andere 2 draadjes van de relais je accu met de ontsteker aan, als je nu op de bel drukt moet hij afgaan.

Misschien niet zo'n duidelijke uitleg maar ik had ff geen tijd, hier nog een tekening


Als je nog iets wilt vragen pm me dan ff.

Posted

als reply op flashman:
ik snap niet wat je moeilijk doet, het is een stuk makkelijker

je neemt een extra batterij (9v bijvoorbeeld), een relais, en een paar stukkies draad.

de snoeren van de LED verleg je naar de relais (LED zelf eraf halen uiteraard), dan heeft je relais nog twee pinnetjes, daar sluit je de batterij en gloeidraad op aan.



Ik zou níet weten hoe je een relais tekent in een schema, dus heb ik het maar een beetje duidelijk gemaakt, iedereen weet wel hoe zo'n ding werkt neem ik aan?

Stijn

Posted

Nee, het spijt me stijn maar dat weet ik niet :oops: . Ik ben nog echt maar net begonnen met electronica, en ik heb 0 ervaring, en nog steeds op zoek naar een winkel hier in delft voor die spulletjes, transistors enzo...

Posted

aha :wink:
een relais is simpel
je weet hoe een elektrische magneet werkt, spoel, ijzer erin, stroom door de spoel, ijzer wordt magnetisch. in een relais zit zo'n magneet, en een contactje, een ijzeren contactje, dat wordt aangetrokken door magnetisme

als je dus een kleine stroom door je relais stuurt (door de magneet), dan zet dat je tweede stroomkring aan, waar dan een veel grotere stroom doorheen kan!

nadeel: relais zijn duur..

Posted

Ik heb nu piepschuim-snij-draad gehaald.
Prima spul, 6 er op en het gloeit mooi op en brand door in 1 sec, voor maar 3,50 euro voor 5 meter.
Werkt prima om gewonen visco mee aan te steken, ik ga straks proberen om een mobiel om te bouwen tot ondsteker :twisted:

Posted

Je kunt ook van die mobiel's kopen van 5 euro, met 10 eurp beltegoed. Ik weet niet of die actie nog steeds loopt, maar je hebt echt wel van die spotgoedkope mobiels. Walkie-talkie zou misschien ook kunnen, er gaat zo'n lampje branden als er ontvangst is ( van een stem ) alleen gevaarlijk als er andere zenders doorheenkomen met dezelfde freqentie.....

Posted

Je hebt ook van die "beepers" voor je mobiel die wel zou kunnen gebruiken (of is dit al gezegd?). Stel dat iemand jouw nummer per ongeluk beld, dit zou niet snel gebeuren maar het is wel een enge gedachte.

Posted

je bedoelt van die dingen die je op je mobiel plakt, en als je word gebelt heel erg irritant gaan flitsen en knipperen enzo ? Die zou je inerdaad goed kunnen gebruiken, kost niks, en je hoeft je mobiel niet te beschadigen..... Goed idee !

Posted
Je hebt ook van die "beepers" voor je mobiel die wel zou kunnen gebruiken (of is dit al gezegd?). Stel dat iemand jouw nummer per ongeluk beld, dit zou niet snel gebeuren maar het is wel een enge gedachte.

IK was van plan om er ook nog een timer tussen te zetten van ongeveer 30 sec, als die timer is afgelopen werkt het pas dat je er heen kan bellen.

je bedoelt van die dingen die je op je mobiel plakt, en als je word gebelt heel erg irritant gaan flitsen en knipperen enzo ? Die zou je inerdaad goed kunnen gebruiken, kost niks, en je hoeft je mobiel niet te beschadigen..... Goed idee !

Die stickers die jij bedoelt gaat niet snel lukken, zijn helemaal SMD ( piep klein ) en werken via de straling van de telefoon.
Vroeger had je wel van die sleutelhangers met batterijtje die gingen trillen als je telefoon er langs legt en afgaat, daarmee zou het wel kunnen.
Posted
je bedoelt van die dingen die je op je mobiel plakt, en als je word gebelt heel erg irritant gaan flitsen en knipperen enzo ? Die zou je inerdaad goed kunnen gebruiken, kost niks, en je hoeft je mobiel niet te beschadigen..... Goed idee !


Nee ik bedoel niet van die stickers. Vaak heeft personeel van de brandweer die dingen ook (of mariniers).
Posted

Ach ik bedoel een doodnormale "Beeper". Volgens mij kun je die bij van die "mobiel" winkels wel kopen. Ik zal eens zoeken naar meer info.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...