Jump to content
PyroForum.nl

NaNO3+.. pijlen


Snooby

Recommended Posts

Posted

He, ik vroeg me af of er ook mensen op het forum zijn die vuurpijltjes of raketten met NaNO3 als oxidator maken.
Ik maak wel is vuurpijltjes met 17C, 4S, 69NaNO3, deze verhoudingen heb ik van Wouter Visser, maar ze doen het niet allemaal. Met suiker/NaNO3 en NaNO3/C lukt helemaal nixxxx :evil:

Posted
-Chlorates -
97 KClO3
94 Ba(ClO3)2
74 NaClO3

- Perchlorates -  
96 NH4ClO4
94 KClO4
73 NaClO4

- Nitrates -
99 Ba(NO3)2
94 Pb(NO3)2
92 KNO3
86 Sr(NO3)2
77 NaNO3
67 NH4NO3


Het valt wel mee met natriumnitraat hoor. Hoe hoger het getal, hoe minder hygroscopisch.
Posted

Naja ik vind het vergeleken met ammoniumnitraat nog steeds behoorlijk hygro. maar niet uber uber idd :D . Maargoed, mn mengsels waren zo uit de luchtdichte zakjes, het was echt droog:). Maar bijvoorbeeld suiker/nano3 ingedampt brand echt zoo veel slomer als kno3/suiker ingedampt. Ik denk dat kno3/suiker zeker 4 x zo snel brandt. Ik vraag me gewoon heel sterk af waardoor dat komt:).

Ik ben van plan het om te zetten naar kno3, maar dan moet ik nog een goedkope bron voor kcl vinden, kan alleen aan kleine hoeveelheden komen, maar kwil meer massaproductie.

  • 2 months later...
Posted

Kalium heeft een minder sterke binding met het nitraat-ion dan natrium, omdat kalium een groter atoom is. Daardoor zal kaliumnitraat eerder geneigd zijn de zuurstof af te staan dan natriumnitraat, en reageert dus makkelijker/sneller.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Topics

  • Posts

    • Hey Boem, Goed weer wat van je te lezen. Wat ik nog doe zie je hierboven. Maar het stelt weinig meer voor. Achja, binnenkort mag er helemaal niks meer. We gaan het wel meemaken. Blijf rustig je ding doen, een leuke fontijn zonder strafblad is veel beter dan een dikke shell met.
    • Wat Tyneman zegt: zo klein mogelijk maken met een hamer. Ik zou een hand-moker-tje gebruiken vanwege het gewicht en het relatieve grote slagoppervlak. Daarna door de zeef, z.n. nogmaals 'hameren', weer door de zeef, en dat herhalen zo vaak als nodig, voor je eigen gevoel. Dan drogen, dan in de ballmill. Het zal overbodig zijn te zeggen dat je het spul niet binnenshuis in een oven wil drogen die je ook voor maaltijdbereiding gebruikt, hoewel dat een persoonlijke keuze kan zijn. Ik denk dat (als het probleem niet al is opgelost) wanneer het spul mechanisch tot (zo klein mogelijke) 'deeltjes' is gereduceerd, een dag in de brandende zon, komend voorjaar, uitgespreid in een dunne laag, het nu en dan omscheppend, voldoende is alvorens het de mill in gaat. Het is overigens niet zo dat barium nitraat erg hygroscopisch is (waarmee ik niet zeg dat het niet vochtig kan zijn, wanneer niet goed opgeslagen). De hoofdreden dat het spul 'klontert' is door agglomeratie. Het spul zakt onder zijn eigen gewicht in elkaar. Om een analogie te gebruiken: doe je ogen dicht, ga terug naar je kindertijd en voel het 'zachte zand' van het strand onder je voeten. Graaf je kuil: de dichtheid van het zand wordt 20-30cm dieper al snel groter; uiteindelijk wordt 'zacht zand' (zand)steen. Het feit dat de ball mill 'kleine harde balletjes' produceert kan ook te maken hebben met hoe die geladen is (zowel met de hoeveelheid media, als de hoeveelheid 'spul', als de mill-tijd, als de rotatiesnelheid). Een goed functioneerde ball mill zou geen probleem moeten hebben deze 'kleine harde balletjes' weer tot stof te reduceren.
    • Ehm, ... de beste wensen, alsnog, mede liefhebbers (in deze bizarre tijden)! Lang geleden dat ik hier geweest ben. Ben hier eigenlijk al met al niet lang geweest, destijds; ik kwam te laat, met alle restricties m.b.t. chemicaliën die toen al hun intrede hadden gedaan. Ben (een beetje) met de hobby opgehouden. Het een 'misdadiger' zijn gaf me (uiteindelijk) alleen maar stress, wat niet de bedoeling kan zijn van een hobby. Opgehouden trouwens in die zin dat ik niets meer 'in de lucht' doe, of dingen die geluid maken: geen vuurpijlen met header, geen 2 en 3" ball shells, geen mines meer; 'knallers' om de knallers heb ik nooit gemaakt, hebben/hadden niet mijn interesse. Geen zin meer om als een dief in de nacht naar het natte bos te gaan. Heb 'alles' de deur uit gedaan; alles in die zin de dingen die je niet in bezit mag hebben, ik slaap er beter om. Heb nog wel KNO3 en S bewaard en wat metaal 'poeder' om een paar keer per jaar een fontein en sterretjes te kunnen maken; houtskool komt uit de houtkachel, zolang je die 'in dit land' nog mag gebruiken, maar dat terzijde. Blablabla. Voor wie dit leest, en nog wat 'erover' wil babbelen: wat doe jij nog?
    • Duvel! Goed te zien dat je nog leeft man!
  • Who's Online (See full list)

    • There are no registered users currently online
×
×
  • Create New...