Jump to content
PyroForum.nl

Mini Fontein/starmine


silence00wn

Recommended Posts

Posted (edited)

Hallo iedereen mijn moeder heeft geaccepteerd dat ik pyro ben en nu mag ik ook fonteinen! :)
ik ben daar natuurlijk heel blij mee en ben direct begonnen met het maken van een mini fontein. Alleen mag ik nog geen bp/mp maken.
dus dan maar met kno3 suiker en mg. de mg was geen poeder maar krulletjes.

1.5g suiker
1.5g kno3
0.15g mg

ik vind hem zelf best goed gelukt voor mijn eerste fontein.

Gr Silence0wn
PS: als jullie dit een oftopic vinden verwijder het maar.

MOV00046.3gp

Edited by gamekeeper
Posted

Proficiat!!!!!!ik ben al 2 jaar bezig met pyro en men ma wil er nog niet van weten :)

Mooi fonteintje ,wel wat robuust,ik zou die Mg toch maar wat fijner maken.(Ik heb wel géén ervaring met fontijntjes,maar ik heb wel al wat beter gezien)

Maar voor alles is een begin hé,niet alles lukt van in het begin :)


Bert

Posted

Geweldig dat je mag beginnen man!

Om je zo snel mogelijk vooruit te helpen krijg je meteen wat fontein tips van me:
- Je casing lijkt in de fik te vliegen, gebruik je een dikke huls van kraftpapier met lijm?
- Je fontein sputtert, dat komt door het gebruik van suiker, in combinatie met je grove Mg. Suiker is een prima brandstof, maar verbrandt nooit volledig en kan je fontein blokkeren. Door houtskool te gaan gebruiken los je dit aardig op, en krijg je meteen een tweede type vonken erbij.
- Probeer iets langere fonteintjes te maken, zodat het effect van de mix ook goed te zien is. (Probeer 7-15g totaal in plaats van 3,15g)
- Een PVC buis is voor kleinere fonteintjes nog prima geschikt. Bentoniet nozzles blijven er goed in zitten en het zal niet in de brand vliegen of smelten bij korte fonteintjes als deze.

Test wel eerst de brandsnelheid van je mix, of probeer een te wijde nozzle. Als je mix brandt als snelle meal of zelfs flash, dan is het mogelijk dat je buis klapt als de nozzle te klein is. Bij een tragere mix plopt hoogstends je nozzle eruit in dat geval.
Als je dat in je hoofd houdt kun je gewoon veilig werken met PVC. Je drukt die buisjes ook zonder moeite in de grond als stabilisatie.

Posted (edited)

Mijn vader was gister jarig en ik heb een vuurwerk show voor hem gemaakt. Met 1 KNO3 C Mg fontein. En 4 KNO3 Suiker Mg fonteinen
hij vond het ook heel mooi (ook al was hij er eerst tegen). De kno3 C fontein was echt super er zat maar 3 gram in maar hij spoot 3 seconden.
het filmpje komt morgen of overmorgen.
gr tim

Edited by silence00wn
Posted
Hier het filmpje.
Zet alsjeblieft het geluid uit (schaam schaam).

gr Silence
(PS HIER voor youtube)
(PS mijn vader wou zelfs kortere lontjes anders vond hij het zondem, maar ik hou ze lekker lang veiligheid gaat voor)


Ziet er allemaal wel leuk uit :)
Ik vind persoonlijk de laatste met houtskool het mooiste.

PS, Als je vader kortere lontjes wilt, steekt hij het zelf maar aan :).
  • Topics

  • Posts

    • Hey Boem, Goed weer wat van je te lezen. Wat ik nog doe zie je hierboven. Maar het stelt weinig meer voor. Achja, binnenkort mag er helemaal niks meer. We gaan het wel meemaken. Blijf rustig je ding doen, een leuke fontijn zonder strafblad is veel beter dan een dikke shell met.
    • Wat Tyneman zegt: zo klein mogelijk maken met een hamer. Ik zou een hand-moker-tje gebruiken vanwege het gewicht en het relatieve grote slagoppervlak. Daarna door de zeef, z.n. nogmaals 'hameren', weer door de zeef, en dat herhalen zo vaak als nodig, voor je eigen gevoel. Dan drogen, dan in de ballmill. Het zal overbodig zijn te zeggen dat je het spul niet binnenshuis in een oven wil drogen die je ook voor maaltijdbereiding gebruikt, hoewel dat een persoonlijke keuze kan zijn. Ik denk dat (als het probleem niet al is opgelost) wanneer het spul mechanisch tot (zo klein mogelijke) 'deeltjes' is gereduceerd, een dag in de brandende zon, komend voorjaar, uitgespreid in een dunne laag, het nu en dan omscheppend, voldoende is alvorens het de mill in gaat. Het is overigens niet zo dat barium nitraat erg hygroscopisch is (waarmee ik niet zeg dat het niet vochtig kan zijn, wanneer niet goed opgeslagen). De hoofdreden dat het spul 'klontert' is door agglomeratie. Het spul zakt onder zijn eigen gewicht in elkaar. Om een analogie te gebruiken: doe je ogen dicht, ga terug naar je kindertijd en voel het 'zachte zand' van het strand onder je voeten. Graaf je kuil: de dichtheid van het zand wordt 20-30cm dieper al snel groter; uiteindelijk wordt 'zacht zand' (zand)steen. Het feit dat de ball mill 'kleine harde balletjes' produceert kan ook te maken hebben met hoe die geladen is (zowel met de hoeveelheid media, als de hoeveelheid 'spul', als de mill-tijd, als de rotatiesnelheid). Een goed functioneerde ball mill zou geen probleem moeten hebben deze 'kleine harde balletjes' weer tot stof te reduceren.
    • Ehm, ... de beste wensen, alsnog, mede liefhebbers (in deze bizarre tijden)! Lang geleden dat ik hier geweest ben. Ben hier eigenlijk al met al niet lang geweest, destijds; ik kwam te laat, met alle restricties m.b.t. chemicaliën die toen al hun intrede hadden gedaan. Ben (een beetje) met de hobby opgehouden. Het een 'misdadiger' zijn gaf me (uiteindelijk) alleen maar stress, wat niet de bedoeling kan zijn van een hobby. Opgehouden trouwens in die zin dat ik niets meer 'in de lucht' doe, of dingen die geluid maken: geen vuurpijlen met header, geen 2 en 3" ball shells, geen mines meer; 'knallers' om de knallers heb ik nooit gemaakt, hebben/hadden niet mijn interesse. Geen zin meer om als een dief in de nacht naar het natte bos te gaan. Heb 'alles' de deur uit gedaan; alles in die zin de dingen die je niet in bezit mag hebben, ik slaap er beter om. Heb nog wel KNO3 en S bewaard en wat metaal 'poeder' om een paar keer per jaar een fontein en sterretjes te kunnen maken; houtskool komt uit de houtkachel, zolang je die 'in dit land' nog mag gebruiken, maar dat terzijde. Blablabla. Voor wie dit leest, en nog wat 'erover' wil babbelen: wat doe jij nog?
    • Duvel! Goed te zien dat je nog leeft man!
  • Who's Online (See full list)

    • There are no registered users currently online
×
×
  • Create New...