Jump to content
PyroForum.nl

Teervatschieten


Leander

Recommended Posts

Posted (edited)

Aangezien wij met nieuwjaar geen melkbus meer haden, maar alleen een oud teervat, hebben wij ons dit oud & nieuw met een ietswat alternatieve methode van carbidschieten vermaakt. :huh:










(Ondanks de nonchalante toon in het filmpje zijn bij deze actie wel degelijk veligheidsmaatregelen in acht genomen. We deden dit een weiland waar in 150 meter omtrek niets bijzonders te raken viel. Ook richten we het vat steeds in de tegenovergestelde richting als waar wij stonden, waardoor het vat ons nooit zou kunnen raken. De ontsteking was volledig gasdicht gemaakt, zodat door de druk ontsnappend gas nooit de lont zou kunnen bereiken waardoor het vat eerder af zou kunnen gaan. Ook zijn we steeds achter het prikkeldraad gaan staan, zodat je nooit 'niet meer wegkomt' als je echt rennen moet. Tot slot hebben we constant gekeken of er geen omstanders te dicht in de buurt kwamen. Waneer je deze veiligheidsregels niet in acht neemt word dit een zeer gevaarlijke bezigheid!)

Edited by Leander
Posted

Haha, dat is een mooie manier om zo'n ding de lucht in te schieten. Ik heb het zelfde concept ook wel eens met een lawinepijl gezien, maar dan heeft het vat toch wat meer moeite met overleven.

Posted

Ik heb dit nog nooit gezien... Iemand ooit aambeeld schieten gezien? Is ook erg mooi. Je zet een aambeeld op zijn kop, vult het gat wat erin zit met buskruit en een lontje, en plaatst er een ander ambeeld bovenop. Steekt het lontje aan en rent weg. Het aambeeld schiet zo'n 100 meter de hoogte in en zingt :huh:. Dat moet je zeker niet op je kop krijgen.

Hoe heet het nummer op de achtergrond eigenlijk?

Posted (edited)

Nummer op de achtergrond is 'Holy Smoke' van Iron Maiden. Er was verder niet echt een hele spectaculaire knal te horen, alleen maar mijn zenuwachtige getel, dus besloot ik er maar muziek onder te zetten. :huh:

Edited by Leander
Posted (edited)
Ik heb dit nog nooit gezien... Iemand ooit aambeeld schieten gezien? Is ook erg mooi. Je zet een aambeeld op zijn kop, vult het gat wat erin zit met buskruit en een lontje, en plaatst er een ander ambeeld bovenop. Steekt het lontje aan en rent weg. Het aambeeld schiet zo'n 100 meter de hoogte in en zingt :huh:. Dat moet je zeker niet op je kop krijgen.


Een gemiddeld aambeeld weegt wel iets meer dan een teervat hoor dat krijg je echt niet met x aantal gram Bp de lucht in(misschien wel een beetje), wij hebben thuis een aambeeld, een kleintje en dat weegt al snel 10Kg. En dat moet je inderdaad niet op je hoofd krijgen.

@leander: leuk filmpje, wel een beetje gevaarlijker dan het gemiddelde vuurwerk op O&N :P

Gr33tzz

@hieronder: nooit gedacht dat dat zou lukken, maar ik denk echt niet dat het Bp is, daar is het echt wel veel te sloom voor... Edited by dieselpower
Posted

Ik weet wel dat een aambeeld zwaar is, maar in de VS doen ze wel degelijk aan aambeeldschieten, op de manier dat ik het heb verteld. Ik heb geen idee hoeveel BP ze erin doen, maar die dingen schieten gigantisch hoog!

klikkerdeklik... Kijk eens op 1 minuut 50.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Topics

  • Posts

    • Hey Boem, Goed weer wat van je te lezen. Wat ik nog doe zie je hierboven. Maar het stelt weinig meer voor. Achja, binnenkort mag er helemaal niks meer. We gaan het wel meemaken. Blijf rustig je ding doen, een leuke fontijn zonder strafblad is veel beter dan een dikke shell met.
    • Wat Tyneman zegt: zo klein mogelijk maken met een hamer. Ik zou een hand-moker-tje gebruiken vanwege het gewicht en het relatieve grote slagoppervlak. Daarna door de zeef, z.n. nogmaals 'hameren', weer door de zeef, en dat herhalen zo vaak als nodig, voor je eigen gevoel. Dan drogen, dan in de ballmill. Het zal overbodig zijn te zeggen dat je het spul niet binnenshuis in een oven wil drogen die je ook voor maaltijdbereiding gebruikt, hoewel dat een persoonlijke keuze kan zijn. Ik denk dat (als het probleem niet al is opgelost) wanneer het spul mechanisch tot (zo klein mogelijke) 'deeltjes' is gereduceerd, een dag in de brandende zon, komend voorjaar, uitgespreid in een dunne laag, het nu en dan omscheppend, voldoende is alvorens het de mill in gaat. Het is overigens niet zo dat barium nitraat erg hygroscopisch is (waarmee ik niet zeg dat het niet vochtig kan zijn, wanneer niet goed opgeslagen). De hoofdreden dat het spul 'klontert' is door agglomeratie. Het spul zakt onder zijn eigen gewicht in elkaar. Om een analogie te gebruiken: doe je ogen dicht, ga terug naar je kindertijd en voel het 'zachte zand' van het strand onder je voeten. Graaf je kuil: de dichtheid van het zand wordt 20-30cm dieper al snel groter; uiteindelijk wordt 'zacht zand' (zand)steen. Het feit dat de ball mill 'kleine harde balletjes' produceert kan ook te maken hebben met hoe die geladen is (zowel met de hoeveelheid media, als de hoeveelheid 'spul', als de mill-tijd, als de rotatiesnelheid). Een goed functioneerde ball mill zou geen probleem moeten hebben deze 'kleine harde balletjes' weer tot stof te reduceren.
    • Ehm, ... de beste wensen, alsnog, mede liefhebbers (in deze bizarre tijden)! Lang geleden dat ik hier geweest ben. Ben hier eigenlijk al met al niet lang geweest, destijds; ik kwam te laat, met alle restricties m.b.t. chemicaliën die toen al hun intrede hadden gedaan. Ben (een beetje) met de hobby opgehouden. Het een 'misdadiger' zijn gaf me (uiteindelijk) alleen maar stress, wat niet de bedoeling kan zijn van een hobby. Opgehouden trouwens in die zin dat ik niets meer 'in de lucht' doe, of dingen die geluid maken: geen vuurpijlen met header, geen 2 en 3" ball shells, geen mines meer; 'knallers' om de knallers heb ik nooit gemaakt, hebben/hadden niet mijn interesse. Geen zin meer om als een dief in de nacht naar het natte bos te gaan. Heb 'alles' de deur uit gedaan; alles in die zin de dingen die je niet in bezit mag hebben, ik slaap er beter om. Heb nog wel KNO3 en S bewaard en wat metaal 'poeder' om een paar keer per jaar een fontein en sterretjes te kunnen maken; houtskool komt uit de houtkachel, zolang je die 'in dit land' nog mag gebruiken, maar dat terzijde. Blablabla. Voor wie dit leest, en nog wat 'erover' wil babbelen: wat doe jij nog?
    • Duvel! Goed te zien dat je nog leeft man!
  • Who's Online (See full list)

    • There are no registered users currently online
×
×
  • Create New...