Jump to content
PyroForum.nl

Kleine Mortiertjes


yellowcard

Recommended Posts

Posted

Kleuren effect ? Bij de knal dat je hem omhoog schiet heb je toch geen kleuren B) .
En inderdaad, flash is wel heftig spul om shells mee de licht in te schieten, vaak inderdaad wat te heftig. Maar het is mogelijk.
Bp/pulverone is inderdaad een stuk veiliger. Maar flashis spannender, en is veel spectaculairder als je daarmee een shell de luchtin schiet ;) .

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted

Ik dacht dat een mortier in echt vuurwerk een verassing moest blijven. ;)
Dat de mensen eigenlijk alleen de knal horen als hij openbarst.
Ik heb ook nog nooit een knal gehoort bij echt vuurwerk toen een mortier de lucht in ging,voor amateurs is het meschien wel tof. B)

Posted

Klopt, ik was een tijdje terug in frankrijk bij een vuurwerkshow, en ze hadden alle mortieren bijna 100% ingegraven, er stak maar 10cm boven de grond uit.
Ik stond (foutje) vlak bij een mortier toen hij afging (ja ik kwam van de verkeerde kant en veel te laat aangelopen) en ik ben me alleen kapotgeschrokken, maar heb geen échte knal gehoord, alleen een hele lage 'doeff'.
Het dempt dus erg goed als je je mortier ingraaft.

Ik heb inmiddels perfect quickmatch gemaakt, dus heb ook de mogelijkheid om mijn mortier in te graven.
Dit zal ik dan ook eens proberen.

  • 2 weeks later...
Posted

Ik zit al een hele tijd met een domme vraag over een cillinder shell. Het lontje dat er aanzit om de shell op zijn hoogste punt te laten onploffen, brand toch al volledig ( tot tegen de shell) zodra de shell wordt afgeschoten en duurt het toch nog maar een fractie om tot in de shell te geraken. Dus bijgevolg zou de shell vlak boven de grond onploffen. Of wordt er in de shell dan nog een lege ruimte ofzo voorzien want niemand heeft het er eens over. Hoe zit da nu precies?

Alvast bedankt :)

Posted

Meestal scherm ik mijn lonten helemaal af, zodat ze heel blijven. Goed visco kan best 2 centimeter door een strak opgerold kartonnetje branden.
Ik heb hier toevallig een 2" cilindrical liggen, ziehier:


Kartonnetje om lont rollen, stukje tape erop, en in de cilind. shell lijmen. (met smeltlijm oid)
Ik heb ook al eens een shell gevuurd met zelfgemaakt Timefuse, als je dat eenmaal onder controle hebt is het natuurlijk nóg beter.

Posted
Ik zit al een hele tijd met een domme vraag over een cillinder shell. Het lontje dat er aanzit om de shell op zijn hoogste punt te laten onploffen, brand toch al volledig ( tot tegen de shell) zodra de shell wordt afgeschoten en duurt het toch nog maar een fractie om tot in de shell te geraken. Dus bijgevolg zou de shell vlak boven de grond onploffen. Of wordt er in de shell dan nog een lege ruimte ofzo voorzien want niemand heeft het er eens over. Hoe zit da nu precies?

Alvast bedankt :)

Het lont wordt vaak een stukje omwikkeld met touw, zodat niet meteen bij de lift het lont al tot de eindstop opgebrand is. Zo ondervang ikzelf dat probleem in ieder geval...
Posted

Ik heb ook maar weer eens een Shell gemaakt.

Word vanavond afgevuurt. Ik ga hem ingraven. 7 gram Bp zit er in het onderste kapje, met in de shell 18 Slver Streamer stars

KClO3...................... 70
Al............................. 20
Natriumbenzoaat....... 10
Dextrine................ 5

Resultaat dus vanavond.

Groetjes, Yellowcard :)

Posted

Cool Yellow, ben benieuwd naar het resultaat.. :P
Het tweede ding waar ik benieuwd naar ben.. waarom staat er op je foto dat 'ie uit 01/01/2005 is? :)

P.S.: Hoeveel mesh is de Aluminium poeder uit je streamer compositie?

Posted

@ Superstijn: 30mm ID, lengte is cm, zonder het buisje waar het kruit in zit.

@ Duvel, het is 250 mesh Aluminium poeder.
En die vage datum is omdat iedere keer als ik mijn Batterijen uit mijn camera haal, ze oplaadt, en ze er weer in doe, je opnieuw de data en tijd enzo weer moet instellen, waar ik nooit zin in heb omdat ik gelijk aan de slag wil. Luiheid om het opnieuw in te stellen dus :D .

Groetjes, Yellowcard :)

ps. Toch maar niet vanavond, want jackass the movie was op t.v. en wat gedoe over jackass the movie 2, en dat moest ik zien dus :P . Nouja jullie zien wel wanneer het filmpje online staat.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

  • Topics

  • Posts

    • Hey Boem, Goed weer wat van je te lezen. Wat ik nog doe zie je hierboven. Maar het stelt weinig meer voor. Achja, binnenkort mag er helemaal niks meer. We gaan het wel meemaken. Blijf rustig je ding doen, een leuke fontijn zonder strafblad is veel beter dan een dikke shell met.
    • Wat Tyneman zegt: zo klein mogelijk maken met een hamer. Ik zou een hand-moker-tje gebruiken vanwege het gewicht en het relatieve grote slagoppervlak. Daarna door de zeef, z.n. nogmaals 'hameren', weer door de zeef, en dat herhalen zo vaak als nodig, voor je eigen gevoel. Dan drogen, dan in de ballmill. Het zal overbodig zijn te zeggen dat je het spul niet binnenshuis in een oven wil drogen die je ook voor maaltijdbereiding gebruikt, hoewel dat een persoonlijke keuze kan zijn. Ik denk dat (als het probleem niet al is opgelost) wanneer het spul mechanisch tot (zo klein mogelijke) 'deeltjes' is gereduceerd, een dag in de brandende zon, komend voorjaar, uitgespreid in een dunne laag, het nu en dan omscheppend, voldoende is alvorens het de mill in gaat. Het is overigens niet zo dat barium nitraat erg hygroscopisch is (waarmee ik niet zeg dat het niet vochtig kan zijn, wanneer niet goed opgeslagen). De hoofdreden dat het spul 'klontert' is door agglomeratie. Het spul zakt onder zijn eigen gewicht in elkaar. Om een analogie te gebruiken: doe je ogen dicht, ga terug naar je kindertijd en voel het 'zachte zand' van het strand onder je voeten. Graaf je kuil: de dichtheid van het zand wordt 20-30cm dieper al snel groter; uiteindelijk wordt 'zacht zand' (zand)steen. Het feit dat de ball mill 'kleine harde balletjes' produceert kan ook te maken hebben met hoe die geladen is (zowel met de hoeveelheid media, als de hoeveelheid 'spul', als de mill-tijd, als de rotatiesnelheid). Een goed functioneerde ball mill zou geen probleem moeten hebben deze 'kleine harde balletjes' weer tot stof te reduceren.
    • Ehm, ... de beste wensen, alsnog, mede liefhebbers (in deze bizarre tijden)! Lang geleden dat ik hier geweest ben. Ben hier eigenlijk al met al niet lang geweest, destijds; ik kwam te laat, met alle restricties m.b.t. chemicaliën die toen al hun intrede hadden gedaan. Ben (een beetje) met de hobby opgehouden. Het een 'misdadiger' zijn gaf me (uiteindelijk) alleen maar stress, wat niet de bedoeling kan zijn van een hobby. Opgehouden trouwens in die zin dat ik niets meer 'in de lucht' doe, of dingen die geluid maken: geen vuurpijlen met header, geen 2 en 3" ball shells, geen mines meer; 'knallers' om de knallers heb ik nooit gemaakt, hebben/hadden niet mijn interesse. Geen zin meer om als een dief in de nacht naar het natte bos te gaan. Heb 'alles' de deur uit gedaan; alles in die zin de dingen die je niet in bezit mag hebben, ik slaap er beter om. Heb nog wel KNO3 en S bewaard en wat metaal 'poeder' om een paar keer per jaar een fontein en sterretjes te kunnen maken; houtskool komt uit de houtkachel, zolang je die 'in dit land' nog mag gebruiken, maar dat terzijde. Blablabla. Voor wie dit leest, en nog wat 'erover' wil babbelen: wat doe jij nog?
    • Duvel! Goed te zien dat je nog leeft man!
  • Who's Online (See full list)

    • There are no registered users currently online
×
×
  • Create New...