Jump to content
PyroForum.nl

Stingers en andere stokloze raketjes


Recommended Posts

Posted
Ik denk dat het op ons niveau/mogelijkheden een erg moeilijk iets is om te bereiken. Dit soort dingen zijn erg geavanceerde techniek, wat in giga raketten en wapens word gebruikt. Als je ze in onze hobby wilt toepassen kunt je beter normale, rechte vinnen gebruiken.
Dus ik weet wel bijna zeker dat niemand dit doet, en het is praktisch denk ik wel te doen maar het is echt de moeite gewoon niet waard, en als je het wil maken ben je wel een paar maanden bezig denk ik...
Maar als je het toch gaat proberen, wens ik je veel succes !


Het is toch op zich niet moeilijk om je raket, met vinnen, te laten draaien??? Zet je vinnen gewoon een beetje scheef op de raket: zo'n 5 graden ofzo(om de verticale as). Dit deed/probeerde ik ook met waterraketten.
Posted

Over vinnen moeten jullie dit topic van op Chemixtry maar eens doorlezen. Daarin maakt TN trouwens volgende opmerking:

Deze spin is leuk, maar juis NIET nodig bij raketten met vinnen. Een kogel moet je inderdaad stabiliseren met zo'n beweging, maar bij een raket zitten er daarom juist vinnen aan, welke voor de stabiliteit zorgen. Stingers (raketmotoren met een gaatje aan de zijkant) zijn dan ook vinloze raketten die wel stabiel vliegen.
Bij van die draaiende raketten moet alles WEL goed uitgelijnd zijn, anders gaat je raket in een steeds grotere circel draaien, waardoor hij alsnog alle kanten opgaat.
De G krachten die daarbij vrijkomen zijn niet echt gering.


En hij kent er wel wat van hoor. :)
Posted

Hoe grooten vinnen zal ik ongeveer nemen voor een raket van:

34.7 cm lang en een diameter van 2 cm.

Ik dacht zelf dat de vinnen in iedergeval een oppervlakten moeten hebben van 15 cm²

Posted

Dan heb je erg kleine vinnetjes...
15cm2 is ongeveer 4*4cm (jah 3.87*3.87 voor de miereneukers)
Dat op een raket van 30+ cm....

ps:
Hoe flik je die Superscript? Ben ik nog niet uitgekomen op nieuwe forum...

Posted

Ja ik vond het ook erg klijn dus het is 34cm² geworden


Is er ook nog een bepaalde hoogt waar je vinnen moeten zitten ?
(onderaan je raket dan he)

Guest wolkje
Posted

Best zo dicht mogelijk bij de nozzle.

Aangezien je raket zo lang is.

  • 2 months later...
Posted

Ik ben nu een raket aan het ontwerpen met vinnen, bouwtekeningen bijna klaar, en dan met yellow aan de slag :P . Ik begin met een klein prototype, en dan kan later de grootte van de raket worden opgeschaald. Tot slot alvast een paar basisprincipes:

Optimale lengte raket(bron:scrapheap challenge):
(lengte = 9 x gemiddelde diameter)
l = 9 * d

Vinnen:
Geen formule voor kunnen vinden. Wat wel van belang is:
- Hoe lager op de raket, hoe beter
- Hoe verder ze uitsteken, hoe meer invloed ze hebben op de stabiliteit (maar ook hoe minder stevig!)
- Vinnen hebben ook weerstand, dus te groot is ook niet goed
(bron: eigen ervaring waterraketten en natuurkundige principes)

Lancering:
- Lanceren vanuit een lanceerbuis geen overbodige luxe
- Bij grotere raketten lanceren langs een geleidestok (stokken van vlaggetjes van kinderfietsjes zijn ideaal :)

  • 2 months later...
Posted

Hey,

Ik ben aan het testen geslagen met stinger's..
Voor de gene die niet weten hoe je ze moet maken / wat het zijn: link1 link2 link3

Op het filmpje zie je hem vliegen, als lift had ik meal met +/- 7 % Al.
Je ziet het niet goed, maar het geluid is echt heel erg hard en hij vliegt meters hoog in korte tijd'(boven de daken uit), ik schrok er zelf een beetje van..

Binnekort een paar maken met kleine payload (flash) die worden voor nieuwjaar...

stinger_2.wmv

  • 4 weeks later...
Posted

Mooi dingetje :D, en is niet zo moeilijk om met de camera te volgen, zeker vet... :P



Lttrz

  • 3 years later...
Posted

ik ben nog niet zolang op dit forum maar ik zat dit zo eens door te lezen en kwam op een idee, (corect me if im wrong!) het moet niet te moeilijk zijn om er een volgens het Hale prencipe temaken.
En wat ik er tot nu toe van gezien heb werken ze redlijk goed aleen de nozzle kan een probleem worden mischien iets van een grafiet nozzle ?

gr

Posted

Hey pyromuis, misschien is het leuk als je je even voorstelt in de voorstelsectie. Lees ook de regels meteen even door (daar staat onderandere in dat je je zinnen met een hoofdletter moet beginnen :lol: ).

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...