Jump to content
PyroForum.nl

Compositie voor een groene vlam


Recommended Posts

Posted

Kudos (met 1 "o" dan) is toch een vrij bekend woord). Als je dat niet kent vraag ik me af wat je bedoelt met "aanpassen aan het communicatieniveau". :)
Maar goed, on topic; je kan de schellak oplossen in kokende alcohol maar simpeler is om het fijn te malen (electrische koffiemolen) en de compositie te persen. Of eventueel met dextrine binden.

Posted

Ik heb niet gezegd dat ik het woord niet ken ofwel? Ik vind het alleen een beetje uit de toon vallen maar genoeg hier over :)
Om toch nog wat nuttigs te zeggen, als je een mooie groene vlam wilt zou ik gaan voor:

Ba(NO3)2 50
Mg 32
PVC of Parlon 18

De chemicalien zijn wat logischer en hebben meer toepassingen dan bariumchloraat/shellac en het groen is prachtig en heel fel!

Posted

Dat rijtje van Lancaster is sowieso heel mooi. Er hoort trouwens PVC in te zitten, geen parlon. Overigens hoort deze compositie met 10 ton aan druk geperst te worden tot een ster, maar als je magnesium gecoat is (en dan ook alleen dan) kun je het ook binden met 5% dextrine.

Posted

Dat kan ook. Bedenk dan wel dat het enige oplosmiddel wat een beetje werkt THF heet, en dat dat zowel slecht voor je is als best wel duur. Je kunt altijd nog de compromis nemen, en 5 delen PVC vervangen door parlon. Dan kun je er mooie blokjes mee persen met een drupje aceton.

Posted (edited)

Ja in THF maar houd ook rekening mee dat dit oplosmiddel latex ook kan oplossen! Je kan een vergelijkbare compositie gebruiken met deels parlon en deze gebruiken als bindmiddel in combinatie met aceton:

Bariumnitraat 55
Magnesium 18
PVC 15
Parlon 12

Edit: vergeten op de volgende pagina te kijken :)

Edited by explomaan
  • 2 weeks later...
Posted

Ik heb een compo gevonden die niet echt exotisch of duur is, maar een hele mooie en diepe kleur groen.

BaNO3...50
PVClijm......gebruiken als binder.
dark Al.....12
C(wilg)..........7
S..........5

  • 1 year later...
Posted

Hm, daar zit best wel wat BaNO3 in.

Met mixed Al bedoelen ze wss gewoon flakes (-325) en hele fijn flake (GD ofzo), die laatste zorgen ervoor dat het wat makkelijker kan ontsteken.. Maar dan als nog gaat het wss een ramp worden om deze compo aan te krijgen.

Voor flares wordt vaak Mg gebruikt omdat het veel feller is (kleur is niet altijd mooier), echter moet je er dan wel voor zorgen dat er geen water bij komt.

Als je de petrolatum (geen idee wat dit is) wilt vervangen door vaseline kun je die vaseline smelten op een vuurtje. Het vuur uitdoen en ergens naar buiten gaan, en voorzichtig wat thinner toevoegen zodat het oplost. Dit kun je daarna door je andere producten heen kneden en laten drogen. Beetje net zoals whistle maken dus ;).

Posted

@ExplosiveCoek: Bedankt! Ik ga deze comp zeker uitproberen. Ik ga dan de Weingart Starting Fire comp gebruiken om het aan te krijgen. Jullie zien het resultaat waarschijnlijk nog wel een keer lang komen!

Weingart Starting Fire

percent component
44,44 BaNO3
33,33 KNO3
11,11 S
11,11 Shellac

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Topics

  • Posts

    • Hey Boem, Goed weer wat van je te lezen. Wat ik nog doe zie je hierboven. Maar het stelt weinig meer voor. Achja, binnenkort mag er helemaal niks meer. We gaan het wel meemaken. Blijf rustig je ding doen, een leuke fontijn zonder strafblad is veel beter dan een dikke shell met.
    • Wat Tyneman zegt: zo klein mogelijk maken met een hamer. Ik zou een hand-moker-tje gebruiken vanwege het gewicht en het relatieve grote slagoppervlak. Daarna door de zeef, z.n. nogmaals 'hameren', weer door de zeef, en dat herhalen zo vaak als nodig, voor je eigen gevoel. Dan drogen, dan in de ballmill. Het zal overbodig zijn te zeggen dat je het spul niet binnenshuis in een oven wil drogen die je ook voor maaltijdbereiding gebruikt, hoewel dat een persoonlijke keuze kan zijn. Ik denk dat (als het probleem niet al is opgelost) wanneer het spul mechanisch tot (zo klein mogelijke) 'deeltjes' is gereduceerd, een dag in de brandende zon, komend voorjaar, uitgespreid in een dunne laag, het nu en dan omscheppend, voldoende is alvorens het de mill in gaat. Het is overigens niet zo dat barium nitraat erg hygroscopisch is (waarmee ik niet zeg dat het niet vochtig kan zijn, wanneer niet goed opgeslagen). De hoofdreden dat het spul 'klontert' is door agglomeratie. Het spul zakt onder zijn eigen gewicht in elkaar. Om een analogie te gebruiken: doe je ogen dicht, ga terug naar je kindertijd en voel het 'zachte zand' van het strand onder je voeten. Graaf je kuil: de dichtheid van het zand wordt 20-30cm dieper al snel groter; uiteindelijk wordt 'zacht zand' (zand)steen. Het feit dat de ball mill 'kleine harde balletjes' produceert kan ook te maken hebben met hoe die geladen is (zowel met de hoeveelheid media, als de hoeveelheid 'spul', als de mill-tijd, als de rotatiesnelheid). Een goed functioneerde ball mill zou geen probleem moeten hebben deze 'kleine harde balletjes' weer tot stof te reduceren.
    • Ehm, ... de beste wensen, alsnog, mede liefhebbers (in deze bizarre tijden)! Lang geleden dat ik hier geweest ben. Ben hier eigenlijk al met al niet lang geweest, destijds; ik kwam te laat, met alle restricties m.b.t. chemicaliën die toen al hun intrede hadden gedaan. Ben (een beetje) met de hobby opgehouden. Het een 'misdadiger' zijn gaf me (uiteindelijk) alleen maar stress, wat niet de bedoeling kan zijn van een hobby. Opgehouden trouwens in die zin dat ik niets meer 'in de lucht' doe, of dingen die geluid maken: geen vuurpijlen met header, geen 2 en 3" ball shells, geen mines meer; 'knallers' om de knallers heb ik nooit gemaakt, hebben/hadden niet mijn interesse. Geen zin meer om als een dief in de nacht naar het natte bos te gaan. Heb 'alles' de deur uit gedaan; alles in die zin de dingen die je niet in bezit mag hebben, ik slaap er beter om. Heb nog wel KNO3 en S bewaard en wat metaal 'poeder' om een paar keer per jaar een fontein en sterretjes te kunnen maken; houtskool komt uit de houtkachel, zolang je die 'in dit land' nog mag gebruiken, maar dat terzijde. Blablabla. Voor wie dit leest, en nog wat 'erover' wil babbelen: wat doe jij nog?
    • Duvel! Goed te zien dat je nog leeft man!
  • Who's Online (See full list)

    • There are no registered users currently online
×
×
  • Create New...