Jump to content
PyroForum.nl

Nikkel


Hanzzz

Recommended Posts

Posted

Ik heb een kleine hoeveelheid Nikkel-nitraat nodig voor NHN (Nickel-Hydrazine-Nitrate)

Echter heb ik op een of andere manier moeite met het vinden van puur nikkel dus was ik van plan het te extraheren. Ik meende me te herinneren dat eurommunten nikkel bevatten echter bevatten ze (€1 €2) slechts 5% nikkel dus een beetje een no-go. Vandaag op wikipedia kwam ik wel iets interresants tegen RVS (Roest-vrij-staal) bevat nikkel in een concentratie van 3,5% tot 35% maar meestal rond de 8 tot 10 procent. RVS heb ik nog wel enkele kilo's liggen en ik heb al genoeg aan 5 gram nikkel.

mijn idee was om RVS op te lossen in zoutzuur waarbij voornamelijk koolstof, nikkelchloride, ijzerchloride en chromiumchloride wat allemaal op de koolstof na oplost in water een simpele filtratie geeft mij een oplossing van nikkel, ijzer, chromium en chloride ionen.

Ik ben nu op het moment aan het zoeken wat ik kan toevoegen om de chromium en ijzer neer te laten slaat of allebei in oplossing te laten dat het nikkel neerslaat. Zelf dacht ik aan carbonaat maar dit schijnt niet te werken als iemand hier meer over weet laat het maar horen.

Iemand tips of hints zouden fijn zijn,

Alvast bedankt,
Hanzzz,

Posted

Nikkel uit euromunten krijgen is een beetje omslachtig. Zoek op ebay "nickel 99" en je hebt zuiver nikkel. Oja nog gemakkelijker; guldens, rijksdaalders en duppies bestaan voor ~99% uit nikkel.

Posted (edited)


Op volgorde van klein naar groot,

1968 1G,
5Fr BELGIQUE,
1973 25 CENT,
1979 10 CENT,

De 5 Frank is mischien ook wel nikkel vanwege de groenige aanslag,

Bevatten sommige van deze puur nikkel zo ja voor hoeveel procent en welke?

Alvast bedankt,
Hanzzz

P.S. nog sorry voor de onscherpe foto mijn broertje heeft snel een foto gemaakt met zijn mobiel omdat mijn mobiel (die hele scherpe foto's maakt) aan het opladen is en de camera bezet... :) Edited by Hanzzz
Posted

De ebayshop in het bovenstaande post heeft ook nog andere leuke metalen in het assortiment! Heb daar al vaker zuiveren metalen gekocht en altijd binnen een weekje binnen, een aanrader dus.

De gulden de 25 cent en de 10cent bestonden uit puur nikkel (~99%), in ieder geval zuiver genoeg voor jouw doel. Nikkel corrodeert niet snel en is redelijk slijtvast, dus ik betwijfel of de 5fr uit zuiver nikkel bestaat! In welke concentratie HNO3 ga je de gulden munten in oplossen? Ik gebruikte ~52% HNO3 en dan is het erg slim om het reactie oppervlak van de munt te vergroten aangezien het anders nogal langzaam gaat. Dus de munten schoonmaken en goed hard plat slaan met een hamer, en eventueel een paar gaten erin boren voor meer reactie oppervlak. Ook kan je tijdens het oplossen het geheel iets verwarmen of er een paar druppels 3% H2O2 aan toevoegen, kijk uit bij het laatste voor veel warmteontwikkeling!

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Topics

  • Posts

    • Hey Boem, Goed weer wat van je te lezen. Wat ik nog doe zie je hierboven. Maar het stelt weinig meer voor. Achja, binnenkort mag er helemaal niks meer. We gaan het wel meemaken. Blijf rustig je ding doen, een leuke fontijn zonder strafblad is veel beter dan een dikke shell met.
    • Wat Tyneman zegt: zo klein mogelijk maken met een hamer. Ik zou een hand-moker-tje gebruiken vanwege het gewicht en het relatieve grote slagoppervlak. Daarna door de zeef, z.n. nogmaals 'hameren', weer door de zeef, en dat herhalen zo vaak als nodig, voor je eigen gevoel. Dan drogen, dan in de ballmill. Het zal overbodig zijn te zeggen dat je het spul niet binnenshuis in een oven wil drogen die je ook voor maaltijdbereiding gebruikt, hoewel dat een persoonlijke keuze kan zijn. Ik denk dat (als het probleem niet al is opgelost) wanneer het spul mechanisch tot (zo klein mogelijke) 'deeltjes' is gereduceerd, een dag in de brandende zon, komend voorjaar, uitgespreid in een dunne laag, het nu en dan omscheppend, voldoende is alvorens het de mill in gaat. Het is overigens niet zo dat barium nitraat erg hygroscopisch is (waarmee ik niet zeg dat het niet vochtig kan zijn, wanneer niet goed opgeslagen). De hoofdreden dat het spul 'klontert' is door agglomeratie. Het spul zakt onder zijn eigen gewicht in elkaar. Om een analogie te gebruiken: doe je ogen dicht, ga terug naar je kindertijd en voel het 'zachte zand' van het strand onder je voeten. Graaf je kuil: de dichtheid van het zand wordt 20-30cm dieper al snel groter; uiteindelijk wordt 'zacht zand' (zand)steen. Het feit dat de ball mill 'kleine harde balletjes' produceert kan ook te maken hebben met hoe die geladen is (zowel met de hoeveelheid media, als de hoeveelheid 'spul', als de mill-tijd, als de rotatiesnelheid). Een goed functioneerde ball mill zou geen probleem moeten hebben deze 'kleine harde balletjes' weer tot stof te reduceren.
    • Ehm, ... de beste wensen, alsnog, mede liefhebbers (in deze bizarre tijden)! Lang geleden dat ik hier geweest ben. Ben hier eigenlijk al met al niet lang geweest, destijds; ik kwam te laat, met alle restricties m.b.t. chemicaliën die toen al hun intrede hadden gedaan. Ben (een beetje) met de hobby opgehouden. Het een 'misdadiger' zijn gaf me (uiteindelijk) alleen maar stress, wat niet de bedoeling kan zijn van een hobby. Opgehouden trouwens in die zin dat ik niets meer 'in de lucht' doe, of dingen die geluid maken: geen vuurpijlen met header, geen 2 en 3" ball shells, geen mines meer; 'knallers' om de knallers heb ik nooit gemaakt, hebben/hadden niet mijn interesse. Geen zin meer om als een dief in de nacht naar het natte bos te gaan. Heb 'alles' de deur uit gedaan; alles in die zin de dingen die je niet in bezit mag hebben, ik slaap er beter om. Heb nog wel KNO3 en S bewaard en wat metaal 'poeder' om een paar keer per jaar een fontein en sterretjes te kunnen maken; houtskool komt uit de houtkachel, zolang je die 'in dit land' nog mag gebruiken, maar dat terzijde. Blablabla. Voor wie dit leest, en nog wat 'erover' wil babbelen: wat doe jij nog?
    • Duvel! Goed te zien dat je nog leeft man!
  • Who's Online (See full list)

    • There are no registered users currently online
×
×
  • Create New...