Jump to content
PyroForum.nl

ClO2


Guest

Recommended Posts

Posted

Ik heb wat ClO2 gemaakt, doormiddel van H2SO4 op wat KClO3 te druppelen, even wachten, en een organish ding, in dit geval een papiertje erop te leggen, schrok best van de eerste knal ;) , alleen jammer dat ik het niet goed gefilmd heb, maar hope you guys get the idea.

En als iemand anders deze proef wil doen met andere organische substanties of gewoon ook een papiertje :) , adem zeker niet de dampen in.

Maarja genoeg geluld.

ClO2.mov

Jammer dat ik de 1e knal niet goed filmde, maar er was eigenlijk niet zoveel te zien.
Het was meer het geluid waar ik ineenen van schrok :P



Lttrrzz

Posted

Wow ik had eerder verwacht dat het gewoon in brand zou schieten ipv knallen. Straf spul :P .
Ik vind het wel raar dat je kaliumchloraat/zwavelzuur-mengsel rood is. Met al die ClO2 zou dat juist groen/groengeel moeten zijn. Of komt dat door de kleurstof in je zwavelzuur?

Posted

Volgens mij heb jij het over gewoon CL2, en niet CLO2 , volgens mij is dit gas gewoon geel rood.

http://en.wikipedia.org/wiki/Chlorine_dioxide

Chlorine dioxide is a chemical compound with the formula ClO2. This reddish-yellow gas crystallizes as orange crystals at −59 °C

Dit is Cl2----> http://www.webelements.com/webelements/ele...ent-pics/Cl.jpg

Ik dacht eerst ook dat ik gewoon groen gas hoorde te krijgen.

''Bedankt NG nog ff voor uitleg over msn'' :)

Ik had inderdaad ook niet zo een harde knal verwacht. :P

EDIT:Hmm raar als ik in google intyp chlorine dioxide+gas, krijg ik ook allemaal sites die zeggen dat het geel groen is, maarja bij mij was het dus rood oranje geelachtig, net zoals de engelse wiki zegt.

EDIT2:Nu zie ik pas dat je het over het mengsel had en niet de gas kleur, daar weet ik niks over, maar ik weet wel dat mijn zwavelzuur geen kleurstoffen bevat.

En nu je het zegt, toen ik het ging opruimen was het idd groen geel geworden.

Guest meatyke
Posted

Ik heb het ook eens geprobeert:
Ik legde dus de KCLO3 op een steen, druppelde er H2SO4 op, toen gaf het al kleine knalletjes, hoe zou dit komen? Een steen is toch niet organisch?

Guest meatyke
Posted

Mmm jaah kan het zijn, ik had namelijk een klinker genomen:

Hier het filmpje:

IMGP3111.AVI

Greetz

Posted

Dat leken niet echt knalletjes, je kan het beter op een bijna 100% anorganisch object leggen, ander zal de KCLO3 en de H2SO4 reageren, en zal het waarschijnlijk gewoon ontbranden of kleine reactietjes aangaan, zoals bij jou, eerst moet het gas opbouwen tot een hoge concentratie, en dan moet je er een organisch object opleggen, dan wil het wel knallen :P .

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Topics

  • Posts

    • Hey Boem, Goed weer wat van je te lezen. Wat ik nog doe zie je hierboven. Maar het stelt weinig meer voor. Achja, binnenkort mag er helemaal niks meer. We gaan het wel meemaken. Blijf rustig je ding doen, een leuke fontijn zonder strafblad is veel beter dan een dikke shell met.
    • Wat Tyneman zegt: zo klein mogelijk maken met een hamer. Ik zou een hand-moker-tje gebruiken vanwege het gewicht en het relatieve grote slagoppervlak. Daarna door de zeef, z.n. nogmaals 'hameren', weer door de zeef, en dat herhalen zo vaak als nodig, voor je eigen gevoel. Dan drogen, dan in de ballmill. Het zal overbodig zijn te zeggen dat je het spul niet binnenshuis in een oven wil drogen die je ook voor maaltijdbereiding gebruikt, hoewel dat een persoonlijke keuze kan zijn. Ik denk dat (als het probleem niet al is opgelost) wanneer het spul mechanisch tot (zo klein mogelijke) 'deeltjes' is gereduceerd, een dag in de brandende zon, komend voorjaar, uitgespreid in een dunne laag, het nu en dan omscheppend, voldoende is alvorens het de mill in gaat. Het is overigens niet zo dat barium nitraat erg hygroscopisch is (waarmee ik niet zeg dat het niet vochtig kan zijn, wanneer niet goed opgeslagen). De hoofdreden dat het spul 'klontert' is door agglomeratie. Het spul zakt onder zijn eigen gewicht in elkaar. Om een analogie te gebruiken: doe je ogen dicht, ga terug naar je kindertijd en voel het 'zachte zand' van het strand onder je voeten. Graaf je kuil: de dichtheid van het zand wordt 20-30cm dieper al snel groter; uiteindelijk wordt 'zacht zand' (zand)steen. Het feit dat de ball mill 'kleine harde balletjes' produceert kan ook te maken hebben met hoe die geladen is (zowel met de hoeveelheid media, als de hoeveelheid 'spul', als de mill-tijd, als de rotatiesnelheid). Een goed functioneerde ball mill zou geen probleem moeten hebben deze 'kleine harde balletjes' weer tot stof te reduceren.
    • Ehm, ... de beste wensen, alsnog, mede liefhebbers (in deze bizarre tijden)! Lang geleden dat ik hier geweest ben. Ben hier eigenlijk al met al niet lang geweest, destijds; ik kwam te laat, met alle restricties m.b.t. chemicaliën die toen al hun intrede hadden gedaan. Ben (een beetje) met de hobby opgehouden. Het een 'misdadiger' zijn gaf me (uiteindelijk) alleen maar stress, wat niet de bedoeling kan zijn van een hobby. Opgehouden trouwens in die zin dat ik niets meer 'in de lucht' doe, of dingen die geluid maken: geen vuurpijlen met header, geen 2 en 3" ball shells, geen mines meer; 'knallers' om de knallers heb ik nooit gemaakt, hebben/hadden niet mijn interesse. Geen zin meer om als een dief in de nacht naar het natte bos te gaan. Heb 'alles' de deur uit gedaan; alles in die zin de dingen die je niet in bezit mag hebben, ik slaap er beter om. Heb nog wel KNO3 en S bewaard en wat metaal 'poeder' om een paar keer per jaar een fontein en sterretjes te kunnen maken; houtskool komt uit de houtkachel, zolang je die 'in dit land' nog mag gebruiken, maar dat terzijde. Blablabla. Voor wie dit leest, en nog wat 'erover' wil babbelen: wat doe jij nog?
    • Duvel! Goed te zien dat je nog leeft man!
  • Who's Online (See full list)

    • There are no registered users currently online
×
×
  • Create New...