http://nos.nl/artikel/487631-handelaar-in-explosieve-stoffen-vast.html
Een man uit Marknesse in de Noordoostpolder is opgepakt voor de handel in explosieve stoffen. In en rond zijn huis en in een loods zijn kruit en grondstoffen gevonden die kunnen worden gebruikt om vuurwerk mee te maken.
De politie werkte samen met de Explosieven Opruimingsdienst en het Nederlands Forensisch Instituut. In de loods lag ongeveer 2000 kilo gevaarlijke stoffen, bij het huis van de 32-jarige man tientallen kilo's.
Internet
Op beide plaatsen lag ook illegaal vuurwerk. De EOD heeft de explosieven gecontroleerd tot ontploffing gebracht.
Het Openbaar Ministerie vermoedt dat de verdachte de grondstoffen en het kruit op internet te koop aanbood en per post naar kopers opstuurde.
De man werd eergisteren opgepakt en is vandaag voorgeleid. Zijn hechtenis is met twee weken verlengd.